W jednym z polskich miast dzieci w żłobku dostały do wypicia wodę z płynem do dezynfekcji. Niektóre z nich trafiły do szpitala

Nie wiadomo jak dokładnie doszło do tego zdarzenia. Rodzice maluchów są oburzeni i domagają się od żłobka zadośćuczynienia.
W jednym z polskich miast dzieci w żłobku dostały do wypicia wodę z płynem do dezynfekcji. Niektóre z nich trafiły do szpitala fot. Fotolia

Zgroza w Poznaniu: w jednym za żłobków dzieci dostały obiad z płynem do dezynfekcji zamiast wody. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale prokuratura bada, jak doszło do tego zdarzenia.

Krok od tragedii?

Dzieciom w żłobku „Ogrody Montessori” przy ulicy Polnej w Poznaniu podano 9 sierpnia do obiadu kubeczki, w których zamiast wody znajdował się płyn do dezynfekcji. W 3 litrach wody znalazło się ¼ szklanki środka chemicznego. Dzieciom nakazano wypłukać buzie i pić wodę, nie wezwano jednak pomocy medycznej. O tym, co się stało, rodzice dowiedzieli się dopiero, gdy popołudniu odbierali swoje pociechy ze żłobka.

Niebezpieczny roztwór wypiło prawdopodobnie co najmniej sześcioro dzieci. Dwójkę z nich zatrzymano w szpitalu na obserwacji.

O całej tej sytuacji poinformowano Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta, któremu podlegają wszystkie poznańskie żłobki. Zawiadomienie wpłynęło też do Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald, nikt jednak nie usłyszał jeszcze żadnych zarzutów.

Przepraszam rodziców dzieci biorących udział w nieszczęśliwym zdarzeniu, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce. (…)Podjęliśmy działania mające na celu próbę ustalenia przyczyn wypadku (m.in. rozmowy z pracownikami i porównywanie ich wyjaśnień z zapisami monitoringu). Wyciągnięte zostały konsekwencje w stosunku do pracowników biorących udział w nieszczęśliwym zdarzeniu 
– napisała Marzena Mierkiewicz, właścicielka żłobka, w oświadczeniu przesłanym do redakcji TVN.

Rodzice domagają się zadośćuczynienia od żłobka. Na miejscu prace podjął także sanepid.

Mamy rekord Polski: w minionym roku co czwarte dziecko urodziło się w związku pozamałżeńskim

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)