POLECAMY

UWAGA! Kolejny wirus w sieci! Tym razem oszuści podszywają się pod LOT!

Sprawdź o co chodzi i nie rozwiązuj tej ankiety!
Małgorzata Górecka / 10 miesięcy temu
UWAGA! Kolejny wirus w sieci! Tym razem oszuści podszywają się pod LOT! screen Facebook
LOT Polish Line lotnicze rozdają 2 darmowe bilety każdemu! z okazji 25. rocznicy! - widziałaś taki posta na Facebooku? A może sama kliknęłaś? 2 darmowe bilety LOT-em to przecież okazja. Nic tylko klikać i wygrać. Ale jak to mówi stare polskie powiedzenie: "W tym kraju nie ma nic za darmo". W tym wypadku jest tak samo. Biletów nie ma. Jest za to stres, bo link, w który kliknęliśmy, okazuje się wirusem. O co chodzi?  Tłumaczymy.

Uważaj! Kolejny niebezpieczny wirus zaatakował bank i może wyczyścić ci konto

2 bilety lotnicze piechotą nie chodzą, ale...

Na Facebooku pojawił się dziś post, z którego wynika, że LOT świętując swoje 25 urodziny, rozdaje 2 darmowe bilety lotnicze. Po kliknięciu przenosimy się na stronę z ankietą. Mamy tam 3 proste pytania o poziom zadowolenia z LOT-u. Niby po polsku, ale pytania pisane są łamaną polszczyzną, tak jakby ktoś tłumaczył słowa przez translator. Po rozwiązaniu ankiety mamy udostępnić posta na własnym Facebooku, a w komentarzu zostawić zdanie: "Thanks #LOT Polish Airlines!". Co się dzieje, gdy wykonamy wszystkie kroki? Czy dostaniemy bilety? Absolutnie nie, bo strona rozsyła wirusy.

Co na to LOT?

Krążący w Internecie link z ankietą, po wypełnieniu której pasażerowie mogą rzekomo otrzymać bilety LOT, nie jest naszą ofertą. Prosimy o niepodawanie danych i nierozsyłanie informacji. Podjęliśmy już odpowiednie kroki, aby fałszywa strona została usunięta. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie promocje i oferty można znaleźć jedynie na naszej stronie www.lot.com i na naszych kanałach społecznościowych.
- Adrian Kubicki, LOT.

 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)