POLECAMY

Koniec zimy? Wiemy kiedy czekają nas ciepłe dni!

Wiosna coraz bliżej, także ta kalendarzowa. Chociaż przyjdzie nam jeszcze zmagać się z chłodem, wkrótce będzie okazja do schowania kurtek i czapek na dno szafy.
Koniec zimy? Wiemy kiedy czekają nas ciepłe dni! fot. Fotolia

Ostatnie dni nie napawały optymizmem: było chłodno, wietrznie, a przede wszystkim deszczowo. Wiele wskazuje jednak na to, że z zimową – a może raczej: jesienną – pogodą przyjdzie nam się niedługo pożegnać. Na szczęście, bo większość z nas już tęskni do wiosny!

Czasem ciepło, czasem chłód

Początek tygodnia będzie jeszcze niezbyt ciepły, a temperatura ma wynosić nie więcej niż 12-13 stopni, ale powoli zaczyna napływać do nas ciepło z zachodu kontynentu. To właśnie dzięki niemu już w najbliższy piątek ma być nawet 16 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na południu kraju.

Niestety, w kolejny weekend temperatura znów się obniży – przejściowe ochłodzenie w ostatnim tygodniu marca ma spowodować spadki temperatury do kilku stopni powyżej zera w ciągu dnia. Na szczęście nie na długo – pod koniec miesiąca termometry znów mają wskazywać 18 stopni.

Meteorolodzy podkreślają, że takie wahania są charakterystyczne dla marca i kwietnia, musimy się więc uzbroić w cierpliwość. Najwyraźniej jednak typową zimę, z mrozem i śniegiem, mamy już w tym sezonie za sobą!

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)