Kobieta z papierosem fot. Fotolia

W tym mieście nie kupisz papierosów

Wyobrażacie sobie taki zakaz np. w Poznaniu?
Edyta Liebert / 13.11.2017 14:57
Kobieta z papierosem fot. Fotolia

Od 2018 roku nie będziemy mieć możliwości kupienia papierosów w Watykanie! Czy zakaz ma rację bytu? Czym jest podyktowany?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, każdego roku palenie tytoniu jest przyczyną śmierci siedmiu milionów ludzi na całym świecie. Na te statystyki zwrócił ostatnio uwagę papież Franciszek i od 2018 roku w Watykanie nie będzie można kupić papierosów!

Kobieta zauważyła zdjęcie swojego zmarłego ojca na… paczce papierosów. Domaga się odszkodowania

Papież Franciszek wszczął wojnę przeciw papierosom

Zakaz palenia papierosów obowiązuje w miejscach publicznych, również w Polsce. Czy zakaz nabywania jest sensowny? Celem takiego rozporządzenia jest zmniejszenie liczby zgonów spowodowanych paleniem papierosów, a zdaniem papieża, Stolica Apostolska nie może przyczyniać się do praktyk, które szkodzą zdrowiu. Watykan zrobił jednak wyjątek od zakazu. Nadal będzie można kupić cygara. Czy pójdą o krok dalej i wprowadzą zakaz sprzedawania alkoholu?

Do końca roku watykańscy pracownicy i emeryci mogą jeszcze kupować papierosy po obniżonych cenach w specjalnym supermarkecie. Miesięczny limit to pięć kartonów. Co sądzicie o takiej inicjatywie? Czy to dobry pomysł?

Jedna z sieci sklepów będzie sprzedawać papierosy z marihuaną. Dobry pomysł?