czworaczki fot. Adobe Stock

W Szczecinie urodziły się czworaczki. Rodzice dostaną 20 tys. złotych?

W ramach nowego programu 5000+ rodzice zameldowani w Szczecinie mogą dostać po 5 tysięcy złotych na dziecko. Tej parze właśnie urodziły się czworaczki!
/ 05.07.2018 12:49
czworaczki fot. Adobe Stock

Ledwo co szczecińscy radni podpisali wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego, a już pojawili się pierwsi beneficjenci programu 5000+. W szpitalu Zdroje na świat przyszły czworaczki. Prawdopodobnie właśnie ich rodzice jako pierwsi skorzystają z miejskiego programu wsparcia rodzin wielodzietnych.

5 tysięcy na każde dziecko zatwierdzone! Jest tylko jeden istotny warunek

Wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego w Szczecinie zostało podpisane 26 czerwca. O jednorazową wypłatę 5 tysięcy złotych na dziecko mogą więc od niedawna ubiegać się rodzice zameldowani w Szczecinie. Warunek – podczas jednego porodu na świat musi przyjść co najmniej troje dzieci. Świadczenie ma być wsparciem chociażby przy zakupie wyprawek dla dzieci. Ma być wypłacane bez względu na kryterium dochodowe.

Rodzice czworaczków, które niedawno przyszły w Szczecinie na świat, pewnie nie posiadają się z radości.
„Dzieci urodziły się drogą cesarskiego cięcia. Biorąc pod uwagę, że poród jest porodem wcześniaczym, na razie jesteśmy ostrożni. Dzieci są we w miarę dobrej kondycji” – mówił kilka dni temu w rozmowie z portalem Głosu Szczecińskiego dr n. med. Andrzej Niedzielski.

Ordynator oddziału położnictwa w szpitalu Zdroje, gdzie urodziły się czworaczki, podkreślił, że statystycznie taki poród zdarza się raz na 500-600 tys. porodów.

Rodzice czworaczków spełniają warunki, aby ubiegać się o „Bon opiekuńczy: wieloraczki”. W ich przypadku wychodzi suma 20 tys. złotych. Na pewno się przyda, przy takiej liczbie dzieci.

źródło: mamadu.pl

Czytaj też:„Miała jeszcze świeżą ranę po pępowinie” – w „oknie życia” w Wieluniu znaleziono noworodkaPięciolatek na wózku sprzątał z mamą Tatry. Turyści oddawali im swoje śmieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)