Komputer fot. Fotolia

Uwaga na fałszywy sklep internetowy

Sprawdź, czy robiłaś tam zakupy.
Małgorzata Machnicka / 21.07.2017 14:28
Komputer fot. Fotolia

Sklep internetowy incomp.pl to oszustwo - tak twierdzi policja i szuka osób, które zostały oszukane, zamawiając pod tym adresem sprzęt rtv lub agd.

W komunikacie wydanym przez policję czytamy:

Rzeczywisty sklep Incomp z siedzibą z Rzeszowa nie prowadzi sprzedaży internetowej, a jego dane zostały nielegalnie wykorzystane przez oszustów.

Korzystasz z darmowego Wi-Fi? Lepiej uważaj!

Sprawa zaczęła się w połowie czerwca od zawiadomienia właścicielki sklepu. Prowadzi ona sklep stacjonarny ze sprzętem RTV i AGD w Rzeszowie. Od około dwóch tygodni zaczęli kontaktować się z nią klienci żądając wywiązania się z umów zawartych w sklepie internetowym pod adresem. Ale ponieważ sklep Incomp nie prowadzi sprzedaży internetowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, właścicielka zawiadomiła policjantów z rzeszowskiej komendy.

Do tej pory policjanci przyjęli zawiadomienia od kilku osób z terenu Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Szereg osób zostało również oszukanych na terenie kraju.

Osoby, które kupowały w sklepie internetowym poprzez stronę www.incomp.pl i zostały oszukane, czyli dokonały wpłaty nie otrzymując towaru lub zwrotu gotówki, proszone są o zgłaszanie tego faktu policji. Zawiadomienia należy składać w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce policji.

Ostrzeżenie! Dwie partie ciastek wycofane ze sprzedaży!