wino fot. Fotolia

Urządzenie zamieniające tanie wino w drogie

Nie wierzysz? A jednak!
wino fot. Fotolia
Co byś powiedziała, gdyby tanie wino za jakieś 20 zł, udało się zmienić w wysokogatunkowy trunek rzędu 200 lub 300 zł? To możliwe, a wszystko dzięki VelvWine. Co to takiego? To niewielkie urządzenie, które sprawi, że nawet najtańszy trunek z podrzędnego dyskontu wywoła zachwyt u koneserów win.
 
Urządzenie wygląda jak ręczna elektroniczna maszyna do spieniania mleka (różdżka z przyciskiem). Ale jej działanie jest zupełnie inne! Dzięki technologii PUREOXYGEN™ urządzenie wprowadza do wina 99,5 proc. czystego tlenu. Wino osiąga lepszy smak i ma mocniejszy aromat. Ile kosztuje ten sprzęt? Jak się okazuje ponad 300 dolarów ( a więc około 1200 zł).
 
 

Podpowiadamy, jak nalewać wino

Czy to się opłaca?

Pewnie tak, bo urządzenie zwróci się już po 6-8 użyciach, zakładając, że dobre wino to koszt około 200 zł. Jeśli jednak nie jesteś smakoszem wina, a to przeciętne, za 20 czy 50 zł ci smakuje, to chyba nie ma sensu wyrzucać pieniędzy. 

Iluzja, jaką sami tworzymy

W przypadku urządzenia zmieniającego jakość wina pojawia się też problem iluzji, jaką sami sobie tworzymy. Kupujemy coś taniego i udajemy, że mamy drogi trunek. Dodatkowo przygnębiająca jest świadomość, że oszukujemy samych siebie. 

Rewelacyjny wynalazek! Wino, które nie powoduje kaca. Jak to możliwe?

Co na to branża winiarska!?

Zastanawia też stanowisko środowisk winiarskich. Jak na razie nikt jeszcze nie przedstawił głośno swojego niezadowolenia w związku z pojawianiem się VelvWine. Co, jeśli urządzenie stanie się popularne, a ludzie zamiast kupować jakościowe wina, będą zadowalać się tymi najtańszymi, bo przecież sami w domu będą mogli je "dowartościować"? Tego jeszcze nie wiemy, ale z niecierpliwością oczekujemy na dalszy rozwój akcji.

Poznaj 5 trików, dzięki którym otworzysz wino bez korkociągu