Dziewczynka zagląda do pralki. fot. Adobe Stock

Trzylatka utknęła w pralce. Bęben zaczął wypełniać się wodą

Rodziców poinformował starszy brat dziewczynki. Jego młodsza siostra zatrzasnęła się w pralce. Uruchomił się program prania. Dziecko udało się uratować w ostatniej chwili.
Marta Kosakowska / 17.07.2018 12:43
Dziewczynka zagląda do pralki. fot. Adobe Stock

Lindsey McIver, Amerykanka z Kolorado, i jej mąż zostali obudzeni przez płaczącego syna. Czteroletni chłopiec zaalarmował rodziców, że coś złego dzieje się z jego młodszą siostrą. Okazało się, że trzyletnia Kloe zatrzasnęła się w pralce.

Trzylatek zatrzasnął się w pralce. Chłopiec zmarł. Jak to się stało?!

Trzylatka zatrzasnęła się w pralce

Zaledwie kilka dni wcześniej rodzina kupiła nową pralkę. Wybrali model zamykany od przodu. Nowe urządzenie wzbudziło zainteresowanie dzieci. Pewnego ranka rodzice zostali obudzeni przeraźliwym płaczem swojego syna. Chłopiec ledwo mógł mówić.

Starałam się zrozumieć, co mówi. Nagle mój mąż wyskoczył z łóżka i zbiegł na dół. Wtedy dotarło do mnie, co powiedział syn: Kloe jest w pralce
- relacjonowała zdarzenie Lindsey McIver.

Kobieta również zbiegła do pralni. Okazało się, że jej córka znajduje się w zamkniętej i uruchomionej pralce. Pralka już zaczęła wirować, a bęben napełniał się wodą.

Krzyczała, ale nikt jej nie słyszał
- opisywała matka Kloe.

Rodzice interweniowali natychmiast. Wyłączyli pralkę i wydobyli dziecko z bębna. Na szczęście dziewczynkę udało się uratować.

Poza kilkoma drobnymi siniakami na głowie oraz mokrymi ubraniami, nic jej się nie stało
- opisywała McIver.

Po zdarzeniu, do rodziców Kloe dotarło, co mogło się stać, gdyby nie zareagowali na czas. Matka dziecka postanowiła opisać sprawę na Facebooku, by przestrzec innych rodziców i wyczulić ich, by zabraniali swoim dzieciom zabaw z pralką. Zaznaczyła, że ona i jej mąż mówili dzieciom, że nie wolno dotykać pralki. Jednak to nie wystarczyło.

Postanowiłam o tym napisać, by ponieważ większość z nas nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą pralka. Ciągle jesteśmy zaskakiwani nowymi zabawami, które nasze dzieci wymyślają, a przez które mogą umrzeć
- przestrzega matka trzylatki.

Rodzice Kloe zdecydowali się na zamontowanie na pralce specjalnego zabezpieczenia, blokującego drzwi urządzenia. Zachęcają, by inni rodzice, a nawet dziadkowie, do których wnuki przyjeżdżają z wizytą, również zaopatrzyli się w podobne.

Do niemal identycznego przypadku doszło miesiąc temu w Polsce. Trzylatek zatrzasnął się w pralce w czasie wspólnej zabawy z siostrą. Dzieci bawiły się w chowanego. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Słupsku. Nie udało się go uratować.

Źródło: dailymail.co.uk

Przeczytaj:
„Leżał na niej i, przytrzymując, próbował zgwałcić”. Dlaczego zaatakowanej kobiecie nikt nie chciał pomóc?
Po wizycie w Lidlu chłopiec tak spuchł na twarzy, że nie widział na jedno oko. Matka obwinia sklep