POLECAMY

Będzie pozew za skandaliczne wypowiedzi i namawianie do bicia kobiet? Tomasz Adamek może trafić przed sąd

Niby niewinny wywiad na kanapie u Wojewódzkiego uruchomił machinę...
Edyta Liebert / rok temu
Będzie pozew za skandaliczne wypowiedzi i namawianie do bicia kobiet? Tomasz Adamek może trafić przed sąd fot. ONS.pl

Były bokser Tomasz Adamek pojawił się na kanapie u Kuby Wojewódzkiego w zeszłym tygodniu. Swoimi skandalicznymi wypowiedziami na temat kobiet i rasistowskimi tekstami trafił pod lupę prokuratury.

Tomasz Adamek u Wojewódzkiego - co powiedział?

Były bokser Tomasz Adamek bardzo rozluźnił się w programie Kuby Wojewódzkiego. 40-letni sportowiec postanowił przypomnieć o sobie polskim i zapowiedział, że zamierza wrócić na ring. Bokser przez ostatnie lata spełniał się jako ojciec dwóch córek: 17-letniej Weroniki i 20-letniej Roksany. Sportowiec chwalił się, że w swoim domu "trzyma dyscyplinę".  Całą rodziną chodzą do kościoła, Adamek też wybiera chłopaków, z którymi mogą spotykać się jego córki. Bo nie mogą to być zwykli młodzi mężczyźni, są konkretne kryteria. M.in. powiedział, że jego córki nie mogą spotykać się z nie-Polakami", a swoją żonę szanuje, ale uważa, że "w domu musi być dyscyplina". Dumny tata stwierdził, że jego młodsza córka "nie lubi czarnych". Stwierdzenie "Rozpuszczone kobiety trzeba lać" nie rozbawiło już publiczności. Miarka się przebrała.

Mój tata też bił moją mamę. Sprawa Karoliny Piaseckiej obchodzi mnie szczególnie. Co z jej dziećmi? Ja cierpię do dziś...

 

#trzebalać #seksizm #adamek #żenada

Post udostępniony przez marta frej (@martafrej)

Tomasz Adamek - będzie pozew?

Na jego ksenofobiczne, rasistowskie i uderzające w kobiety wypowiedzi zwróciły uwagę środowiska feministyczne oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich. Instytucja powzięła kroki prawne przeciwko Tomaszowi Adamkowi.

Radny PiS znęcający się nad żoną to niestety nie wyjątek. W Polsce można wszystko, byle w domu?

Sytuacja jest poważna, a sam Adamek nie wydaje się być przejęty sprawą, choć pod jego adresem internauci skierowali już tysiące gróźb i słów... żalu. Do emisji odcinka u Kuby Wojewódzkiego Adamek był  sportowcem, a teraz stał się symbolem rasizmu, ksenofobii i przemocy. Nie tylko kobiety są oburzone.

 Szybkiej rozprawy w sądzie życzę. Oczywiście przegranej. Lubiłem pana jako sportowca ale po ostatnich wypowiedziach sądzę ,że kilka razy ktoś tu dostał za mocno w głowę. Wstyd.

Czas najwyższy aby takim męskim szowinistą zajął się sąd!!

Egipski lekarz relacjonuje ostatnie chwile Magdaleny Żuk. Chciała trzy razy wyskoczyć przez okno?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)