Tide Pod Challenge nowa przerażająca moda w internecie - jedzenie kapsulek do prania fot. Fotolia

Tide Pod Challenge nowa przerażająca moda w internecie - jedzenie kapsulek do prania

Policja ostrzega przed nowym wyzwaniem w internecie.
/ 15.01.2018 12:56
Tide Pod Challenge nowa przerażająca moda w internecie - jedzenie kapsulek do prania fot. Fotolia

Pojawiła się kolejna przerażająca moda w mediach społecznościowych: nastolatki jedzą kapsułki do prania.
Amerykańskie media donoszą o nowym niebezpiecznym wyzwaniu, nazywa się ono „Tide Pod Challange" i polega na umieszczeniu w ustach kapsułki z detergentem do prania. Nastolatki umieszczają później nagarnia z tego wyczynu w sieci. Najpopularniejsze z nich zebrało ponad 100 000 wyświetleń na YouTube, przed tym jak zostało skasowane za łamanie regulaminu serwisu.

10 kobiecych wzorów tatuaży. Za każdym kryje się pewna historia...

Wszystko zaczęło się w 2014 od mema zamieszczonego w serwisie satyrycznym „Onion". Użytkownicy wrzucali zdjęcia kapsułek, pytając się, czy inni też mają ochotę je zjeść. Kapsułki były nazywane zakazanym owocem.

Prawdziwe szaleństwo wybuchło pod koniec 2017 roku. Jak grzyby po deszczu w sieci zaczęły pojawiać się nagrania nastolatków umieszczających kapsułki w ustach.
Doszło do tego ,że producent wystosował specjalne oświadczenie w którym przypominał, że produkt nie nadaje się do jedzenia i zawiera wysokie stężenia substancji chemicznych trujących po spożyciu.

Oddział policji w stanie w którym odnotowano najwięcej takich przypadków został zobligowany do wydania oświadczenia na temat szkodliwości kapsułek.

Jest 2018 a my musimy ostrzegać ludzi przed jedzeniem detergentu do prania? W porządku: Dzieciaki nie jedzcie detergentów do prania. Nie palcie również heroiny.

Lekarze biją na alarm:

Nawet niewielka ilość detergentu, jeśli dostanie się do ust a co gorsza do przełyku, może spowodować biegunkę i wymioty, w gorszym wypadku problemy z oddychaniem, a nawet ciężkie zatrucie i zatrzymanie akcji serca. Zakończenie wyzwania na pogotowiu jest więcej niż prawdopodobne

W przypadku połknięcia detergentu należy niezwłocznie zadzwonić na pogotowie i postępować zgodnie z instrukcjami. Odnotowano już 10 przypadków śmiertelnych spożycia kapsułek do prania. Ofiarami jest 8 osób starszych, cierpiących na demencję i dwoje dzieci.

Mamy nadzieję, że ta moda nie przyjdzie do Polski zza oceanu, jednak porozmawiajcie koniecznie ze swoimi dziećmi i ostrzeżcie je przed taką „zabawą" i jej skutkami.

Zobacz także:
Michał Szpak w krótkich włosach! Reakcja fanów? Bezcenna
W które niedziele będą zamknięte sklepy? Sprawdź, kiedy nie zrobisz zakupów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)