POLECAMY

Nowy, dziwaczny sposób na sprawdzenie, czy jest się w ciąży: pasta do zębów. Czy to działa?

Mieszamy pastę z moczem i sprawdzamy, co się stanie. Proste, ale czy skuteczne?
Marta Słupska / rok temu
Nowy, dziwaczny sposób na sprawdzenie, czy jest się w ciąży: pasta do zębów. Czy to działa? fot. Fotolia

Pewnie, podobnie jak nam, będzie wam trudno w to uwierzyć, ale w internecie coraz większą popularność zdobywa metoda potwierdzająca lub wykluczająca ciążę za pomocą pasty do zębów. O co chodzi?

Wymieszaj i sprawdź

Filmik instruktażowy jest krótki i prosty: kilka kropelek moczu należy umieścić w miseczce z odrobiną pasy do zębów, zamieszać i zobaczyć, co się stanie. Jeśli pasta zacznie się pienić i musować, jesteśmy w ciąży. Zwolennicy tej metody radzą: testujmy ją rano, wtedy wyniki są najbardziej miarodajne.

To nie jedyny tego typu filmik w sieci – wystarczy wpisać w internecie hasło „toothpaste pregnancy test”, żeby wyskoczyło nam wiele podobnych. Co jednak łatwo przewidzieć metoda ta ma niewiele wspólnego z tym, czy faktycznie jesteśmy w ciąży.

Musowanie i pienienie się pasty do zębów jest wynikiem reakcji chemicznej zachodzącej pomiędzy kwasem występującym w moczu a węglanem wapnia, składnikiem pasty. Im więcej kwasu w moczu, tym pasta bardziej musuje. Bycie w ciąży nie ma tu żadnego znaczenia. Nawet jeśli wynik testu z pastą okaże się pozytywny, zalecam wykonanie tradycyjnego testu ciążowego
– powiedział Stuart Gale, właściciel Oxford Online Pharmacy, w rozmowie z The Huffington Post.

Jeśli więc podejrzewamy ciążę, najlepiej jest wykonać zwykły test ciążowy, który jest w 99% miarodajny, lub… wybrać się po prostu do ginekologa.  Przypomnijmy też, że pierwszymi objawami sugerującymi, że kobieta może spodziewać się dziecka, są: bolesność i nadwrażliwość piersi, skurcze jelit, mdłości, problemy z apetytem, przemęczenie, zawroty głowy i brak miesiączki.

Filmik z "cudowną" metodą na wyciąganie kleszczy podbija internet. Nigdy tak nie rób!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)