Świeżaki przez internet za darmo? Uwaga na nowe oszustwo!

Nie dajcie się nabrać.
Świeżaki przez internet za darmo? Uwaga na nowe oszustwo! fot. media społecznościowe

Biedronka ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy próbują okradać ludzi, rzekomo oferując im bon podarunkowy na zakupy. Jak nie dać się złapać?

Świeżak za wypełnienie ankiety?

Wszystko zaczyna się od maila zatytułowanego „Odbierz świeżaka”. Możemy w nim przeczytać, że wytypowano nas do wygrania karty podarunkowej na zakupy w Biedronce o wysokości 1000 zł. Brzmi kusząco, ale aby ją otrzymać, musimy wypełnić ankietę. Za to, rzekomo, mamy bezpłatnie otrzymać jedną z maskotek – świeżaków.

Jeśli nieopatrznie skusimy się na wypełnienie ankiety, możemy się spodziewać, że oszuści wyłudzą w ten sposób nasze dane osobowe i zapiszą nas na drogie usługi płatne nawet 250 zł za trymestr.

Stanowczo podkreślamy, że opisany konkurs nie został zorganizowany przez naszą sieć ani na jej zlecenie. Aktualnie jest on analizowany przez nasz dział prawny. Podkreślamy również, że nasza sieć publikuje informacje na temat prowadzonych konkursów na stronie internetowej www.biedronka.pl, na jedynym oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook, a także w folderach marketingowych oraz innych materiałach dostępnych w naszych sklepach 
– napisano w oświadczeniu Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów Biedronka.

Warto więc ostrzec znajomych i nie klikać w tego typu wiadomości mailowe!

Batalia o biedronkowe Świeżaki, czyli na czym polega fenomen Groszka Grzesia i Bakłażanka Błażejka?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)