Supermodelka Plus Size screen Instagram

„Supermodelka Plus Size” - droga do samoakceptacji

To ważne, by mówić o tym głośno.
Edyta Liebert / 04.10.2017 14:46
Supermodelka Plus Size screen Instagram

Cofnij się w czasie: ile razy doświadczyłaś nękania i słownej agresji w szkole? Jak często sama uznawałaś stojąc przed lustrem, że twoje ciało jest brzydkie, wręcz obleśne, że zmieniłabyś całą siebie? Program „Supermodelka Plus Size” to może program o marzeniach nastu dziewczyn, ale w rzeczywistości daje do myślenia.

Piąty odcinek to „Supermodelki Plus Size” będzie dla uczestniczek bardzo trudny. Łzy rozpaczy, bólu i wzruszenia nie będą pierwszyzną - poprzednie odcinki obfitowały w bolesne wywlekanie a wierzch wspomnień.

Maciora”, „Wieloryb, „Tłuścioch”... Trzeci odcinek show o modelkach plus size zapowiada się emocjonująco

Uczestniczki zmierzą się z demonami przeszłości. Jedna z nich, Kasia Bochenkiewicz, przyzna że gdy była nastolatką nie mogła się zaakceptować, okaleczała swoje ciało.

Robiłam sobie krzywdę poprzez okaleczanie ciała, bo nie chciałam tak wyglądać - wyzna Kasia.

Wstydliwy problem nie wyparował - blizny przypominają jej, że teraz jest już silniejsza i chce mówić o swojej historii, by pomóc innym młodym ludziom uporać się z problemem braku samoakceptacji. Uczestniczka jest przekonana, że o tym trzeba mówić, bo w ten sposób może pomóc innym osobom borykającym się z tym samym problemem. Inna z dziewczyn ze łzami w oczach opowiedziała, że chciała popełnić samobójstwo.

Dziewczynom pomoże psycholog Patrycja Plewka. Jeśli traktują poważnie projekt „nowa ja”, muszą uporać się z demonami.  Dziewczyny z nową energią podejmą kolejne wyzwania w drodze do samodoskonalenia jako profesjonalne modelki. Te kobiety już nie są zahukanymi marzycielkami z małych wsi, a świadomymi siebie modelkami. Jarosław Szado pomagał im w podejmowaniu tego wyzwania w poprzednim odcinku, zdradzając tajniki choreografii: - Dla mnie modelka nie może być wieszakiem, musi być kobietą, która myśli, czuje. - wyznał.

Koniec dyktatury rozmiaru zero

LVMH i Kerning, czyli giganci mody, którzy zrzeszają takie marki, jak Louis Vuitton, Givenchy, Gucci, Balenciaga, Yves Saint Laurent, wydali we wrześniu oświadczenie, w którym zobowiązują się, że nie będą zatrudniać modelek, które noszą rozmiar 32 i modeli w rozmiarze 42 (odpowiedniki XXS). W ten sposób giganci chcą zmienić postrzeganie branży mody, która uważana jest za bezwzględną i promującą odrealniony wizerunek kobiet.  Inicjatywa wyszła od Francuzów. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia chcąc walczyć z zaburzeniami odżywiania wśród Francuzek, przedstawiło projekt ustawy, który nakazuje modelkom przeprowadzenie badań lekarskich i posiadania lekarskiego orzeczenia o stanie zdrowia, w którym wyszczególniony zostanie wskaźnik BMI.

Może w ślad za największymi pójdą sieciówki, w których zaopatruje się większość kobiet? Światowe wybiegi to wzór, ale nam potrzeba przełożenia tych idei na realia „niskiej” mody. Piąty odcinek „Supermodelki Plus Size” już w środę 4 października, o godzinie 20:40 w Telewizji Polsat.

Marcin Tyszka nie pozostawia na modelkach plus size suchej nitki. "Nigdy nie zrobisz baletnicy ze słonicy!"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)