POLECAMY

Trwa ponowna sekcja Magdaleny Żuk. Kiedy poznamy jej wyniki?

Ciało 27-letniej Polki przetransportowano do wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego.
Marta Słupska / rok temu
Trwa ponowna sekcja Magdaleny Żuk. Kiedy poznamy jej wyniki? fot. Magdalena Żuk

W Polsce ma zostać przeprowadzona ponowna sekcja zwłok kobiety oraz badanie tomografem komputerowym.

Druga sekcja zwłok

Ciało Magdaleny Żuk zostało już przewiezione do Polski. Trwa sekcja zwłok we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego – ponowna, ponieważ pierwszą przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w Egipcie.

W sekcji zwłok Polki uczestniczą prokuratorzy, policjanci oraz funkcjonariusz ABW. Na jej wyniki przyjdzie nam jednak trochę poczekać – prawdopodobnie kilka tygodni. Tyle potrwa badanie próbek biologicznych i toksykologicznych. Dzięki sekcji dowiemy się, jaka była przyczyna śmierci Magdaleny Żuk, w jakim była stanie, czy miała w organizmie jakieś środki chemiczne.

Egipskie media o śmierci Polki

Wykonano także badanie tomografem komputerowym, by ocenić stan tkanek miękkich organów i układu kostnego.

Badanie tomografem komputerowym pozwoli w sposób precyzyjny ustalić stan tkanek miękkich poszczególnych organów oraz układu kostnego. To istotne badanie z punktu widzenia śledztwa. O jego przeprowadzenie wnosił także pełnomocnik rodziny pokrzywdzonej 
– powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Pierwsza sekcja zwłok kobiety, przeprowadzona w Egipcie, ujawniła obrażenia ciała charakterystyczne dla upadku z wysokości. Do dziś nie wiadomo, czy 27-letnia Polka celowo wypadła z okna egipskiego szpitala i co dokładnie działo się z nią pod koniec kwietnia.  

Relacja turystów przebywających z Magdaleną Żuk w Egipcie
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)