POLECAMY

„Odkręć gaz, gdy wszyscy w domu będą spać, a staniesz się wróżką”. Uwaga, w sieci pojawiła się instrukcja namawiająca dzieci do samobójstwa!

Trudno nam to nawet skomentować. Przestrzeżcie zawczasu swoje dzieci!
„Odkręć gaz, gdy wszyscy w domu będą spać, a staniesz się wróżką”. Uwaga, w sieci pojawiła się instrukcja namawiająca dzieci do samobójstwa! fot. Fotolia

Ostrzegamy: w sieci krąży instrukcja „Jak stać się wróżką ognia”, która namawia dzieci do… samobójstwa. Rosyjska policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie, wciąż jednak nie znaleziono jej twórcy.

Mocna kampania skierowana do rodziców. Na pewno wiesz, co w internecie ogląda twoje dziecko?

Odkręć gaz i idź spać…

Według zamieszczonej w sieci instrukcji każdy może stać się wróżką ognia – wystarczy włączyć w nocy gaz w kuchence i iść spać. Koniecznie tak, aby pozostali domownicy się nie obudzili.

O północy, kiedy wszyscy będą już spali, wstań z łóżka, przejdź po swoim pokoju trzy razy, a następnie wypowiedz magiczne słowa: „Czarodziejki Alfea, małe słodkie wróżki, dajcie mi siłę, proszę!”. Potem po cichu idź do kuchni - tak, żeby nikt cię nie zauważył. W przeciwnym razie magia słów zniknie. Odkręć wszystkie cztery palniki na kuchence gazowej. Następnie idź spać. Magia gazu od razu do ciebie przyjdzie. Będziesz nim oddychać przez całą noc. O poranku, kiedy się obudzisz, wypowiedz słowa: "Dziękuję Wam czarodziejki Alfea. Stałam się wróżką". Od tej pory będziesz prawdziwą wróżką ognia
– czytamy w instrukcji.

O jej istnieniu zaalarmowali policję rodzice w Rosji. Ta wszczęła już śledztwo. Niestety, instrukcja doprowadziła już do pierwszych wypadków – pięcioletnia Sofia Jeżowa została poważnie poparzona podczas gdy stosowała się do kolejnych jej punktów.

Obudziłam się w nocy i poczułam silny zapach gazu. Widziałam, jak moja siedmioletnia córka opuszczała kuchnię i szła prosto do swojego pokoju. Okazało się, że przeczytała o tym w internecie. Miała iść do kuchni wtedy, kiedy wszyscy będą spać, włączyć palniki w kuchence. Gdybym nie poczuła gazu, nasza ośmioosobowa rodzina nie obudziłaby się rano 
– skomentowała jedna z matek.

Najwidoczniej twórca „zabawy” wiedział, co robi – wykorzystał motyw wróżki, który bardzo często intryguje dzieci. Rosyjscy internauci w jedną z popularnych wyszukiwarek aż kilkadziesiąt tysięcy razy wpisywali hasło „jak stać się wróżką”. Dodatkowo instrukcja nawiązuje do lubianej przez dzieci animacji „Winx Club – Szkoła czarownic”.

Samobójcza gra wzbudziła popłoch wśród rodziców. Jest po rosyjsku, nie wiadomo jednak, czy nie zostanie rozpowszechniona także w innych językach, warto więc uświadamiać dzieci i wytłumaczyć im zawczasu, czym grozi takie postępowanie.

Ekstremalnie rzadki przypadek - takie bliźniaki zdarzają się raz na milion!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/9 miesięcy temu
Gra stworzona przez Allaha w celu eliminacji chrześcijanin na Syberii. Islam zły, ale wciąż lepszy od satanizmu.
/rok temu
i tu powiem dzieci maja sie uczyc a nie na internecie siedziec. pozniej macie tego typu skutki jak samobojstwa i rozne glupoty. W internecie mozna znalezc naprawde wszystko wystarczy wpiszc tylko w google a kto wie co dziecku w glowie siedzi dzieci maja rozne pomysly.
/rok temu
"Jest po rosyjsku, nie wiadomo jednak, czy nie zostanie rozpowszechniona także w innych językach,..." a co właśnie zrobiliscie jeśli nie rozpowszechniliscie pełnej instrukcji w języku polskim? Dzieci wpisza w wyszukiwarkę "jak stać się wrozka" i maja u Was gotowy przepis. Gratulacje! Przyczyniliscie się do wzrostu zagrożenia ze strony tej "gry"
POKAŻ KOMENTARZE (12)