Ważne zmiany w Karcie Dużej Rodziny! Sprawdź, jeśli korzystasz

Skorzystają rodzice dorosłych dzieci.
Marta Kosakowska / 6 miesięcy temu
Ważne zmiany w Karcie Dużej Rodziny! Sprawdź, jeśli korzystasz fot. Adobe Stock

Dobra informacja na rodzin wielodzietnych. Rząd wprowadza zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Dostęp do karty zyskają rodzice dorosłych dzieci. Jedyny warunek, by kiedykolwiek - obecnie lub w przeszłości - mieli na utrzymaniu troje dzieci.

Będzie istniała możliwość przyznania Karty Dużej Rodziny rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu troje dzieci, niezależnie od tego, ile te dzieci mają dzisiaj lat, bo rodzicem dużej rodziny pozostaje się na całe życie 

- poinformowała Elżbieta Raflaska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2019 roku.

„Chciałam pokazać, że poród nie jest czymś ohydnym”. Udało się? Zobaczcie 18 intymnych zdjęć

Jednak to nie koniec. W czasie konferencji prasowej, w której wziął udział również minister energii Krzysztof Tchórzewski, poinformowano, że do grona firm, wspierających Kartę Dużej Rodziny dołączyło PGNiG.

Dzięki tej współpracy rodziny wielodzietne mogą liczyć na dofinansowanie na zakup pieca gazowego. Dopłata do kotła może wynieść aż 3 tys. zł. Rodziny, które zechcą skorzystać z dopłaty będą musiały usunąć z domu dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a następnie zakupić i zainstalować piec gazowy.

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski system zniżek na towary i usługi, przysługujący rodzinom wielodzietnym. W ramach programu KDR zniżki oferuje ponad 3,8 tys. firm i instytucji. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą m.in. korzystać z kulturalnej czy rekreacyjnej, a także z rabatów na stacjach PKN Orlen. Karta dostępna jest również w formie aplikacji mobilnej. Do tej pory wydano 2 milion Kart Dużej Rodziny. 45 tys. osób korzysta z aplikacji na smartfonie.

Przeczytaj:

Będzie 500+ na pierwsze dziecko? Szykują się zmiany w programie!
Będzie 500+ na pierwsze dziecko? Komentarz minister nie pozostawia żadnych wątpliwości

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)