Okaleczona przez szwagra 19-latka z Indii wystąpi jako modelka. Jej odwaga nam imponuje!

Reshma Qureshi odważyła się pokazać oszpeconą twarz i powiedzieć "nie" w imieniu oblanych kwasem kobiet. W Indiach w prawie każdym sklepie można kupić żrącą substancję

Reshma Qureshi jest jedną z wielu ofiar ataków, które na ulicach Indii są na porządku dziennym. Kiedyś - klasyczna piękność, dziś to oszpecona, chora kobieta. Dwa lata temu oblał ją kwasem szwagier z kolegami. Dziewczyna nie ma oka, a jej twarz pokrywają bolesne, wymagające długiego i kosztownego leczenia blizny. Reshma i tak miała szczęście - oblewanie kwasem kobiet jest bowiem w Indiach na porządku dziennym, wiele z nich umiera.

Oblana kwasem dziewczyna w kampanii "Make love, not scars"

Dziewczyna uważa, że gdyby niebezpieczne substancje nie były tak łatwo dostępne, a za ich posiadanie wprowadzono kary, ofiar byłoby mniej.
„Czerwoną szminkę bez problemu znajdziesz w supermarkecie. Tak jak i silnie skoncentrowany kwas. Najczęściej jest sprzedawany "spod lady", ukryty między detergentami i środkami czystości” - mówi Reshma Qureshi.
To właśnie dlatego zebrała się na odwagę i zdecydowała pokazać światu swoją zdeformowaną twarz. Już niebawem - we wrześniu - zobaczymy Reshmę w roli modelki na New York Fashion Week. Wystąpi tam w ramach kampanii "Make love, not scars", która ma nagłośnić problem przyzwolenia na okaleczanie kobiet w Indiach. 

Watson, Gomez, Longoria w poruszającym spocie

Szokujące? Zdaniem Reshmy warto zrobić wszystko, by w świecie zdominowanym przez piękno w klasycznym tego słowa rozumieniu, skierować uwagę na problemy, które dzieją się równolegle z pokazami mody i sesjami do kampanii reklamowych. W nagranym przez nią filmiku padają ważne słowa:

To moment, w którym zaczynamy doceniać współczesne autorytety, modelki-bohaterki, w oparciu o prawdziwe męstwo, odwagę i siłę.

Uwaga! Każda z nas może okazać wsparcie i sprzeciwić się sprzedaży kwasu w Indiach, dzięki używaniu w mediach społecznościowych hashtagu #endacidsales.

 

Finding the perfect shade of lipstick is harder than finding acid #EndAcidSale

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Make Love Not Scars (@makelovenotscars)

Poruszające video: ofiara wypadku rozmawia z potencjalnymi sprawcami

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Obrzydliwy to jest ten typ co jej to zrobił,miejmy nadzieję że kiedyś za to zapłaci.
/2 lata temu
Ale obrzydliwa