Pudełko na kanapki - Akcja w podstawówce - Inspirująca historia

dzieci fot. Fotolia
Akcja godna naśladowania. Dowiedz się więcej!
Joanna Mroczkowska / 22.11.2016 09:50
dzieci fot. Fotolia

Jak podaje firma badawcza Millward Brown w 2014 roku w Polsce ok. 7% dzieci ze szkół podstawowych było niedożywione lub wymagały dożywienia. Stanowi to ok. 170 tys. osób, a nie jak podaje to nasz rząd... prawie milion. Niemniej problem istnieje i należy z nim walczyć. Dlatego tak budujące są informacje, które dochodzą z całej Polski. Nie tylko organizacje pozarządowe pomagają dzieciakom, ale i one same biorą sprawy w swoje ręce,

Poznańska podstawówka z inicjatywą

Na facebookowym fanpage'u Ekologika pojawiło się ostatnio zdjęcie, które powinno stanowić inspirację dla innych. Nas wzruszyło, a może innych zmusi, przynajmniej do zadumy.

W podstawówce numer 51 w Poznaniu jedna z klas postawiła pudełko na jednym z korytarzy. Do pudełka można wkładać kanapki, owoce i napoje, którymi mogą poczęstować się koledzy i koleżanki, którzy są np. głodni lub akurat tego dnia nie dostali drugiego śniadania do szkoły.

pudełko
fot. facebook.com/ekologika.edu

Karton na kanapki Jeśli nie masz ochoty na zjedzenie swojej kanapki odłóż ją do tego pojemnika, a osoba, która jest głodna i nie ma swojej kanapki może ją sobie zjeść. Jeśli masz ochotę na którąś z kanapek nie wstydź się, tylko po prostu ją sobie weź.

Biorąc pod uwagę, że niektórzy mają niewiele, a inni mają za dużo. Warto uczyć od najmłodszych lat potrzeby dzielenia się z innymi. Gratulujemy postawy i mamy nadzieję, że inne placówki zainspirują się tą historią.