Kobieta ze stomą fot. Adobe Stock

Przez stomię wstydziła się wychodzić z domu i myślała o samobójstwie. Teraz jest królową piękności

28-letnia Jessica Logan cierpi na wrzodziejące zapalenie okrężnicy. Przez swoje schorzenie wstydziła się wychodzić z domu. Teraz jest królową piękności i szerzy informacje dotyczące swojej choroby.
/ 14.09.2020 12:03
Kobieta ze stomą fot. Adobe Stock

Jessica Logan z Tamworth w Wielkiej Brytanii cierpi na wrzodziejące zapalenie okrężnicy od dzieciństwa, jednak dopiero w 2017 roku jej choroba zamknęła ją w domu na długie miesiące.

28-latka przeszła wiele trudnych chwil, została podłączona do stomii, wpadła w depresję i rozważała samobójstwo. Na szczęście dziś jest pewną siebie, piękną kobietą, która przekonuje innych, że jej choroba to nie koniec świata i można z nią wieść piękne życie. 

Jessica Logan - miss ze stomią

Jessica w 2017 roku doświadczyła bardzo silnego zaostrzenia swojej choroby. IBD, czyli zapalenie okrężnicy, skutkuje poważnymi problemami trawiennymi i kłopotami z wypróżnianiem. Doszło nawet do tego, że Logan nie mogła wychodzić z domu z powodu ciężkich biegunek. W związku z chorobą, lekarze zdecydowali o podłączeniu kobiety do stomii, czyli worka służącego do wypróżniania się poza organizmem. 

28-latka bardzo przeżyła ten zabieg i przestała przez niego akceptować swój wygląd. Doszło do tego, że zachorowała na depresję i miała myśli samobójcze. Dopiero po latach, przy wsparciu rodziny i przyjaciół, Jessica postanowiła zmienić swoje podejście i zaakceptowała stomię i bliznę na brzuchu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jessica Mary Logan (@jessicarrrmary)

W 2018 roku na dobre pobyła się stomii i wzięła udział w konkursie Royal International Miss UK, gdzie zajęła drugie miejsce. Wygrana w konkursie dała jej mnóstwo pewności siebie i odbudowała nadszarpnięte poczucie własnej wartości Jessiki. 

W końcu zobaczyłam, że moja choroba nie zmieniła tego, kim jestem. Stałam się silniejsza dzięki temu, co mi się przytrafiło - powiedziała Jessica dla „Daily Mail”

Obecnie kobieta aktywnie działa w modelingu i promuje w mediach społecznościowych ruch body positive. Często prowadzi również publiczne prelekcje dotyczące jej choroby i tego, jakie może wywołać skutki. 

To też może cię zainteresować:
Ola Żebrowska pokazała, jak karmi piersią. Fanki są zachwycone odważnym zdjęciem
Instagram vs rzeczywistość: ta dziewczyna pokazuje, że nie ma nieidealnych ciał
Katy Perry pokazała ciało po ciąży: pozuje w poporodowej bieliźnie i biustonoszu laktacyjnym