POLECAMY

Dlaczego pod żadnym pozorem NIE powinnaś przekłuwać dziecku uszu pistoletem?

Te argumenty muszą was przekonać.
/ 10 miesięcy temu
Dlaczego pod żadnym pozorem NIE powinnaś przekłuwać dziecku uszu pistoletem? fot. Fotolia

Przekłuwać dziecku uszy czy nie? Jeśli tak to kiedy? Część kobiet uważa, że dziewczynka musi mieć kolczyki i już. Inne twierdzą, że powinna o tym zdecydować sama zainteresowana.

A zastanawiałyście się kiedyś, czemu tak naprawdę służy przekłuwanie uszu dzieciom? Głównie zaspokojeniu zachcianek rodziców, najczęściej mamy. Dziecko powinno mieć prawo do dokonywania wyborów, również tych, czy chce kolczyki, czy nie. Ale ubezwłasnowolnienie wcale nie jest w tym wszystkim najgorsze...

Ta dziewczyna pokazuje jak zamaskować trądzik!

Powiedzmy, że dziecko bardzo te kolczyki chce mieć. W końcu w klasie wszystkie koleżanki już mają przekłute uszy. Jeśli jesteś przekonana, że jest już na tyle dojrzałe - możesz mu na to pozwolić. Ale pojawia się kolejny problem. Większość z nas wybiera zabieg u niewykwalifikowanej kosmetyczki, która robi to... pistoletem.

Dlaczego nie powinnaś przekłuwać dziecku uszu pistoletem?

  • Pistolet składa się w większości z elementów plastikowych, co uniemożliwia jego wyjałowienie w autoklawie. Autoklaw to urządzenie do sterylizacji powszechnie stosowane w medycynie. Należy pamiętać, że tylko autoklaw jest w stanie zabić wszystkie wirusy i bakterie na sprzęcie. Tym oto sposobem możemy zaaplikować swojemu dziecku HIV, HCV lub HBV.
  • Kolczyki używane w pistoletach są tępe. One nie przekłuwają ciała, one je miażdżą, a następnie rozrywają tkankę, co opóźnia i utrudnia proces gojenia. Piercer używa specjalnie wyprofilowanej igły, która podważa tkankę minimalizując jej uszkodzenia.
  • W profesjonalnym salonie zostaną założone sterylne kolczyki ze stali chirurgicznej zakończone od spodu płaską blaszką zapobiegającą wbijaniu się kolczyka w szyję, natomiast u kosmetyczki niesterylne kolczyki z domieszką niklu zakończone szpikulcem.
  • Wczesny kontakt dziecka z metalem może doprowadzić do alergii na wiele różnych substancji w przyszłości.

Zastanów się więc dwa razy zanim zaprowadzisz malucha na zabieg przekłuwania uszu. I pod żadnym pozorem nie rób tego dziecku, jeśli nie osiągnęło "odpowiedniego" wieku i samo o tym nie zdecydowało. Potrzebujesz więcej zapewnień? U małych dzieci ciągłe przebieranie może doprowadzić nawet do naderwania ucha. Częste bawienie się przekłutym uchem może doprowadzić do ziarniny (jednego z procesów gojenia tkanek, które uległy uszkodzeniu i mają małą zdolność regeneracji lub nie posiadają jej wcale). Wygląda bardzo nieestetycznie i może utrudnić noszenie biżuterii w przyszłości.

Piękność czy monstrum? Zobacz, jak wygląda polska Barbie!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10 miesięcy temu
Myślę,że bardzo niewykwalifikowany osoba napisała ten artykuł.To stek bzdur!!! Aż wstyd...
/10 miesięcy temu
Bardzo dobrze, że zwracacie na to uwagę. Moja mama gdy miała około 7 lat miała rozerwane ucho, bo kolczyk zahaczył się o ubranie innego dziecka w szkole, tamto pobiegło, bo niczego nie zauważyło, a mojej mamie rozerwało płatek ucha. Do tej pory ma bliznę. Dlatego trafia mnie, jak widzę czasem kilkumiesięczne dzieci z kolczykami. Taki brzdąc do niczego nie potrzebuje kolczyków, a może tylko łatwo zrobić sobie krzywdę. Głupota niektórych matek jest porażająca.
/10 miesięcy temu
Bzdury, kto pisze takie bzdury.