Posłanka PiS chce, aby Sejm uroczyście uczcił setną rocznicę objawień fatimskich. Wygląda na to, że stajemy się państwem kościelnym

Rząd wpada na coraz dziwniejsze pomysły.
Posłanka PiS chce, aby Sejm uroczyście uczcił setną rocznicę objawień fatimskich. Wygląda na to, że stajemy się państwem kościelnym fot. Fotolia
Taki projekt wpłynął do Sejmu 9 marca, a dzień później skierowano go do Komisji Kultury i Środków Przekazu, gdzie czeka na I czytanie. Kto jest za niego odpowiedzialny? Ta sama posłanka, która wpadła na pomysł, by rok 2017 był rokiem trzeźwości. Uchwała sejmu poświęcona trzeźwości Narodu została przyjęta, więc możemy być prawie pewne, że uchwała fatimska ma podobne szanse. Zwłaszcza, że pod projektem podpisało się już 55 posłów.
 
Anna Sobecka, bo o niej tu mowa, posłanka PiS mocno związana z Radiem Maryja, zamierza udowodnić, że Polska to przede wszystkim katolicki kraj. Najbardziej katolicki ze wszystkich.

Janusz Korwin-Mikke ukarany

 
W 2017 roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. Zdaniem posłów sympatyzujących z Anną Sobecką uważają, że "rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie. Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia".
 
Zdaniem wnioskodawców poprzez objawienie to Matka Boża "w sposób niezwykle dramatyczny przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia." 
 

Rząd przekonuje, żebyśmy jednak pracowali dłużej

Dalej w ustawie czytamy, że:

Orędzie fatimskie nadal jest stałym punktem odniesienia i wezwaniem do życia ewangelią. Istnieje niebezpieczeństwo, że miejsce marksizmu zająć może ateizm w innej postaci, który wychwalając wolność zmierza do zniszczenia samych korzeni moralności ludzkiej i chrześcijańskiej. Uczczenie setnej rocznicy tak doniosłego wydarzenia ma być sposobem na nadanie temu wydarzeniu "rangi międzynarodowej.

Czy Sejm przyjmie uchwałę? Zobaczymy, ale mamy najgorsze przypuszczenia.
Tagi: PiS, ustawa
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)