Kobieta połyka tabletkę fot. Fotolia

Popularne tabletki na ból głowy i „na kaca” Alka-Prim wycofane ze sprzedaży!

Sprawdź, czy nie masz ich w domu. Chodzi konkretnie o serię 10317 z datą ważności przypadającą na 31 marca 2019 roku.
Joanna Germak / 16.12.2017 11:02
Kobieta połyka tabletkę fot. Fotolia

Musujące tabletki Alka-Prim zostały wycofane ze sprzedaży na wniosek ich producenta. Powodem było, jak napisano w komunikacie Głównego Inspektora Farmaceutycznego - „zniekształcenie opakowania bezpośredniego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie”. Chodzi konkretnie o serię 10317 z datą ważności przypadającą na 31 marca 2019 roku.

GIF wycofuje z aptek 7 serii plastrów antykoncepcyjnych!

Rzecznik GIF, uspokaja - reakcja chemiczna będąca powodem wycofania serii tabletek Alka Prim z obrotu, nie jest niebezpieczna dla zdrowia i życia pacjentów.

Sprzedawane bez recepty tabletki Alka-Prim, produkowane przez Polpharmę mają działania przeciwbólowe, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowe. Znane są także jako środek na dolegliwości po przesadzeniu z alkoholem, czyli tzw. lek na kaca.

Decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego została nadana klauzula natychmiastowej wykonalności.

Polecamy!Schabowy tylko od święta? Rząd chce wprowadzić podatek od... jedzenia mięsaLekarka do pacjentki: „Trzeba się było nie badać, lepiej nie wiedzieć, że jest się chorym”
 

 


 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/16.12.2017 13:14
ja wole naturalne metody niż chemię z aptek cały dzień popijam herbate konopną z maliną i nawet głowa nie boli ... herbata oczyszcza z toksyn i z wypitego alkoholu bardzo szybko polecam !! można poczytać o herbacie na konopiafarmacja pl