Pamiętacie to zdjęcie? Wszyscy śmiali się z tych chłopców, a jeden z nich przyczynił się do wystrzelenia rakiety Falcon Heavy

Co zrobił i dlaczego piszą o nim media?
Marta Słupska / 10 miesięcy temu
Pamiętacie to zdjęcie? Wszyscy śmiali się z tych chłopców, a jeden z nich przyczynił się do wystrzelenia rakiety Falcon Heavy

To zdjęcie zna chyba każdy, kto kiedykolwiek przeglądał internetowe memy: czterech chłopców siedzi przy stole na stołówce, każdy ubrany w staromodny sweterek, z niemodną na dzisiejsze standardy fryzurą. Ich miny zdradzają niepewność. Fotografia doczekała się już setek przeróbek i zabawnych podpisów. Teraz okazało się, że jeden z tych chłopców (teraz już dorosły mężczyzna) był zaangażowany do projektu znanego obecnie na całym świecie.

Polski programista

Zdjęcie, o którym mowa, wykonano ponad 20 lat temu, w 1997 roku podczas obozu naukowego w Zwardoniu. Jednym chłopcem, który został nam nim uwieczniony, jest Tomasz Czajka – polski programista, który został niedawno zaangażowany do wystrzelenia rakiety Falcon Heavy, należącej do prywatnej firmy Elona Muska. Centrum Projektów Polska Cyfrowa poinformowało o tym na Twitterze. Czajka na zdjęciu to ten chłopiec bez okularów.

Rakietę wystrzelono w ubiegły wtorek z przylądka Canaveral na Florydzie. Jej odpalenie oglądały tłumy ludzi.

Czajka procuje obecnie na stanowisku „Flight Software Engineer” w firmie Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX), która należy do Elona Muska. Wcześniej był związany m.in. z firmą Google. Jest laureatem prestiżowych konkursów matematycznych i informatycznych.

Przez lata z wyglądu jego i jego kolegów śmiało się tysiące internautów. Teraz chyba powinni mu jednak zazdrościć sukcesów!

Polecamy:
Przedszkolanki wydepilowały brwi 2-letnim dzieciom
Nie tylko rujnuje zdrowie, ale też wygląd. Oto 5 poważnych efektów działania stresu

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 miesięcy temu
ten się śmieje, kto się śmieje ostatni ;)