Jak wygląda cesarskie cięcie?	fot. Adobe Stock

Na krótkim filmiku pokazała, jak naprawdę wygląda cesarskie cięcie. Widzowie są w szoku

Blogerka chciała w plastyczny sposób pokazać swojemu synkowi, jak wygląda zabieg cesarskiego cięcia. Nie wszystkim spodobała się jej dosadność.
/ 30.11.2020 10:18
Jak wygląda cesarskie cięcie?	fot. Adobe Stock

Nie tylko dzieci, ale też ogromna rzesza dorosłych nie wie, jak naprawdę wygląda poród przez cesarskie cięcie. Jest to zabieg naprawdę skomplikowany i wymagający ogromnej uwagi lekarza. Żeby zaspokoić ciekawość swoich widzów i swojego 4-letniego synka, jedna z blogerek postanowiła „przeprowadzić cesarkę” na modelu brzucha z... ciastoliny. Jej video stało się hitem YouTube. 

Jak wygląda cesarskie cięcie?

The Breakfasteur, bo pod takim pseudonimem tworzy blogerka, postanowiła uczyć poprzez zabawę. Jej 4-letni synek zapytał, skąd wziął się na świecie i jak się urodził. Kobieta postanowiła pokazać mu to w sposób przystępny i zrozumiały.

Blogerka zrobiła z ciastoliny prosty model brzucha ciężarnej kobiety ze wszystkimi szczegółami. Znajdziemy tam ukryte mięśnie, worek owodniowy, łożysko, a nawet pępowinę. Następnie przy pomocy zabawkowego skalpela zabrała się za „poród”. Rozcinając kolejne „tkanki” opowiadała, co robi i jak doprowadzi to do wydostania dziecka na świat. 

Jej video obejrzało już kilka tysięcy osób. Część z nich jest zachwycona nagraniem i uważa, że to świetny sposób na naukę i wyjaśnienie dziecku medycznych zagadnień. Wśród widzów jest jednak dość spora grupa, która uważa, że filmik zawiera zbyt drastyczne szczegóły dla małego dziecka. 

- Jako psychiatra dziecięcy odradzam. To przepis na traumę
- Przerażające! Skoro ja jestem zszokowana, to co musiał poczuć 4-latek?
- Upiorne. Prawie zwróciłam obiad - pisali w komentarzach 

The Breakfasteur na swoim kanale YouTube ma również filmy o innych zabiegach medycznych, np. o wycinaniu guza mózgu, cysty z jajnika czy usuwaniu zęba mądrości. Blogerka jest zawodową lekarką, więc pokazane przez nią szczegóły pokrywają się w całości z tym, jak naprawdę wyglądają tego typu operacje. 

Może cię też zainteresować: 
Parlament Europejski poparł postulaty Strajku Kobiet. "Decyzja trybunału nie chroni godności kobiet"
Papież Franciszek wspiera protesty przeciwko legalizacji aborcji. Porównał ją do... płatnego morderstwa
Będzie premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka? Ministerstwo Rodziny nie wyklucza dodatkowego świadczenia