POLECAMY

Ulewy, wichury, niska temperatura. To nas czeka w pierwszym weekendzie września. Uważajcie na siebie!

Wydano ostrzeżenia!
Edyta Liebert / 9 miesięcy temu
Ulewy, wichury, niska temperatura. To nas czeka w pierwszym weekendzie września. Uważajcie na siebie! fot. Fotolia

Pierwszy weekend września nie będzie nas pogodowo rozpieszczać. Zapowiada się zimny, deszczowy weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dwóch województw.

Od poniedziałku za używanie foliowych toreb grozi kara więzienia! Wchodzi nowe prawo

Pogoda na wrzesień - weekend z deszczem i silnym wiatrem

Które rejony Polski są zagrożone? Do Polski wkroczył front atmosferyczny związany z niżem stacjonującym nad Bałtykiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Takie ostrzeżenie oznacza, że przewidywane jest wystąpienie na tyle niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, że mogą one powodować szkody materialne oraz zagrażać życiu.

Wrześniowy weekend: gdzie będzie padać najbardziej?

Dwa wyżej wymienione województwa objęte ostrzeżeniem będą najbardziej narażone na lokalne podtopienia i silne wiatry. W Wielkopolsce prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, początkowo o natężeniu słabym, które po południu przejdą w opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prawdopodobna wysokość opadów wyniesie od 30 do 45 litrów na metr kwadratowy. Największa intensywność opadów połączonych z silnym wiatrem wystąpi na południu i wschodzie województwa.

Z kolei na Dolnym Śląsku opady będą naprzemiennie słabe i silne, momentami bardzo gwałtowne. Prognozowana wysokość opadów to 30 do 45 litrów na metr kwadratowy.

Prognoza pogody na wrzesień

Czy początek września jest zapowiedzią tego, jaka będzie tegoroczna jesień? Według danych meteorologicznych, wrzesień będzie chłodniejszy od ubiegłorocznego. Nie należy się spodziewać temperatur powyżej 21 stopni Celsjusza, a pogoda będzie w kratkę: czasem słońce, czasem deszcz, w dużym stopniu zachmurzenie i wiatr. Meteorolodzy przewidują, że jesień będzie złota i mokra.

Czytaj Magazyn Polki - każdego dnia nowe newsy, komentarze i artykuły

Źródło: TVN Meteo, accuweather.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)