POLECAMY

Zbliża się załamanie pogody. Są już pierwsze podtopienia. Czy Polsce grozi powódź?

Skutkiem sobotnich opadów w Małopolsce są znaczne podtopienia. Jak przedstawia się prognoza pogody na najbliższe dni? Czy Polsce grozi powódź?
Zbliża się załamanie pogody. Są już pierwsze podtopienia. Czy Polsce grozi powódź? fot. Fotolia

Tej wiosny pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Ciepłe dni można policzyć na palcach jednej ręki - aura jest raczej deszczowa, a temperatura na ogół oscyluje w okolicach 8-12 stopni. Kapryśna pora dała się już we znaki mieszkańcom Małopolski. W sobotę spadły tam tak obfite opady deszczu, że wystąpiły liczne podtopienia...

Jak informuje TVN24, strażacy z okolic Tarnowa podjęli w nocy z soboty na niedzielę aż 46 interwencji. Wszystko z powodu nawałnicy z gradem, która poskutkowała dużymi zniszczeniami. Miejscami woda sięgała nawet do kolan! Do podtopień doszło np. w Tuchowie. Rolnicy szacują straty, a nadchodzący tydzień niestety nie napawa optymizmem, jeśli chodzi o prognozy.

Pogoda nie będzie dopisywać - przez większość najbliższych dni będą nam towarzyszyć intensywne opady deszczu. W niedzielę i poniedziałek możemy spodziewać się burz, a potem ochłodzenia, które miejscami może doprowadzić nawet do... opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. Silne opady mogą doprowadzić do kolejnych podtopień.

W tym tygodniu czekają nas również nocne przymrozki. Rano temperatura może oscylować nawet w okolicach -5 stopni C! We wtorek i środę mocno zawieje, a chłodnemu powietrzu będą towarzyszyć także duże opady. Pogoda prawdopodobnie zacznie się poprawiać dopiero w czwartek lub piątek. Kiedy będzie można liczyć na prawdziwą wiosnę? Tego jeszcze nie wiadomo...

Czytaj więcej na temat aktualności z kraju i ze świata

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)