Włoska pielęgniarka zabrała głos w sprawie koronawirusa fot. Adobe Stock

O tym nikt nie mówi! Pielęgniarka pokazała przerażające skutki koronawirusa

Alessia Bonari, włoska pielęgniarka pokazała, jak naprawdę wygląda personel medyczny pracujący podczas epidemii. To, co się z nim dzieje, jest przerażające.
/ 11.03.2020 15:06
Włoska pielęgniarka zabrała głos w sprawie koronawirusa fot. Adobe Stock

Koronawirus w błyskawicznym tempie rozprzestrzenia się na świecie. W najgorszej sytuacji w Europie są obecnie Włosi, u których odsetek zakażonych i objętych kwarantanną jest najwyższy. Personel medyczny pracujący na południu Włoch zaczyna odczuwać skutki epidemii. 

Alessia Bonari, jedna z włoskich pielęgniarek, na swoim koncie na Instagramie pokazała zdjęcie, które zrobiła sobie podczas dyżuru w szpitalu. Wyraźnie widać na nim, z czym muszą się zmierzyć sanitariusze. Posiniaczona od maski przeciwwirusowej twarz, spocone czoło i zmęczony wzrok - widać, że sytuacja jest naprawdę trudna. 

Jestem fizycznie zmęczona, ponieważ urządzenia ochronne są złe, fartuch laboratoryjny sprawia, że ​​się pocę, a później nie mogę już iść do łazienki ani pić przez sześć godzin. Jestem zmęczona psychicznie, podobnie jak wszyscy moi koledzy, którzy są w tej samej sytuacji od tygodni, ale to nie przeszkodzi nam w wykonywaniu naszej pracy, jak zawsze. Będę nadal dbała o moich pacjentów, ponieważ jestem dumna ze swojej pracy i kocham ją. Apeluje do każdego, kto czyta ten post, aby nie udaremniał wysiłku, który podejmujemy, proszę o pozostanie w domu, a tym samym chronienie tych, którzy są najbardziej wrażliwi. My, młodzi ludzie, nie jesteśmy odporni na koronawirusa, my również możemy zachorować. Nie stać mnie na luksus powrotu do domu poddanego kwarantannie, muszę iść do pracy i wykonywać to, co do mnie należy” - napisała Alessia w opisie posta.

Jej zdjęcie szybko stało się viralem. Dotychczas polubiło je już ponad 600 tys. internautów, którzy w komentarzach przekazują wyrazy współczucia i słowa wsparcia dla młodej kobiety. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alessia Bonari (@alessiabonari_)

Koronawirus w Polsce

W Polsce sytuacja nie jest jeszcze tak drastyczna, jak na południu Europy. Potwierdzono 26 zakażeń wirusem, kilka tysięcy osób objęto kwarantanną domową. Rząd prosi obywateli o możliwe unikanie miejsc publicznych i dbanie o należyte środki ostrożności. Szczególnie ważna jest odpowiednia higiena i wzmacnianie odporności organizmu. 

Zobacz więcej na temat koronawirusa:

Tagi: wirus