Park wodny w Tychach – zasilany energią odnawialną fot. Fotolia

Park wodny w Tychach – zasilany energią odnawialną

Gdzie i kiedy będzie można w nim wypoczywać?
Marta Słupska / 29.06.2017 13:06
Park wodny w Tychach – zasilany energią odnawialną fot. Fotolia

Prace nad „zielonym” parkiem wodnym mają zostać zakończone już wkrótce.

Innowacyjne rozwiązania

W Tychach powstaje park wodny, który ma być w pełni zasilany energią odnawialną. Paliwem ma tutaj być biogaz powstający w tyskiej oczyszczalni ścieków, który będzie transportowany najdłuższym w Polsce rurociągiem biogazowym liczącym aż 6,2 km.

Możemy w całości zasilać „zieloną energią" zarówno oczyszczalnię ścieków, jak i Wodny Park Tychy. Od lat pracujemy nad rozwiązaniami, które pomogą nam osiągnąć ten cel
– powiedział Zbigniew Gieleciak, prezes RCGW.

Na terenie parku stanęła także elektrociepłownia – przesyłany do niej biometan ma być przekształcany w energię cieplną i elektryczną. Dodatkowo dach budynku pokryto specjalną folią EFTE, która zapewnia dodatkowe ogrzewanie i umożliwia… opalanie się bez wychodzenia na powietrze.

To jednak nie koniec innowacyjności – par ma się też wyróżniać atrakcjami, których nie ma nigdzie indziej w naszym kraju, m.in. zjeżdżalnią z pionowym startem oraz symulatorem surfingu w niecce basenowej.

Jak donosi portal businessinsider.com.pl efekty prac mamy zobaczyć w ostatnim kwartale tego roku. Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie parku: parkwodnytychy.pl.

Zobacz też inne newsy na Polki.pl