Mężczyzna karmi niemowlę przez sztuczny sutek. fot. Screen Facebook/Maxamillian Kendall Neubauer

Ojciec karmił piersią noworodka przez sztuczny sutek. Zastąpił chorą matkę

Wbrew pozorom to nie jest wątek z film science-fiction. To autentyczna historia, która wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych. Świeżo upieczony ojciec dowiedział się, jak to jest karmić piersią dziecko. A wszystko dzięki pomysłowej pielęgniarce.
Marta Kosakowska / 05.07.2018 13:00
Mężczyzna karmi niemowlę przez sztuczny sutek. fot. Screen Facebook/Maxamillian Kendall Neubauer

Ojcem, który w krótkim czasie zyskał sławę w internecie, jest pochodzący z Wisconsin - Maxamillian Neubauer. Mężczyzna podjął się karmienia piersią nowo narodzonej córki. W ten sposób świeżo upieczony tata przejął obowiązki matki dziecka, która dochodziła do siebie po wyczerpującym porodzie i cesarskim cięciu. Wiadomo, jak ważne są kontakt fizyczny i  nauczenie noworodka ssania piersi. Maxamilian stanął na wysokości zadania!

Mężczyzna karmiący piersią dziecko

Rosalie, bo takie imię otrzymała dziewczynka, przyszła na świat 26 czerwca przez cesarskie cięcie. Operacja nie przebiegała zgodnie z planem. Matka dziecka, April Neubauer, miała stan przedrzucawkowy. Kobieta ciężko zniosła zabieg. Była wyczerpana i wymagała kilku dni rekonwalescencji. W czasie kiedy April dochodziła do siebie, jej matczyne obowiązki przyjął ojciec małej Rosalie. Dzięki pomysłowi pielęgniarki, mężczyzna mógł karmić dziecko piersią przez sztuczny sutek, który został przymocowany do wężyka, którym ze strzykawki płynęło mleko.

„Miała jeszcze świeżą ranę po pępowinie” – w „oknie życia” w Wieluniu znaleziono noworodka

Maxamillian Neubauer opisał swoją historię na Facebooku, zamieszczając zdjęcia z karmienia dziecka. Sprawą natychmiast zainteresowali się internauci. Post w krótkim czasie polubiło niemal 45 tys. osób, a kolejnych 30 tys. - udostępniło. Komentujący nie kryją uznania. Wiele osób zaznacza, że nie każdy mężczyzna zrobiłby coś podobnego.

Przypadek Maxamilliana Neubauera opisały również media. Bohaterski ojciec udzielił kilkunastu wywiadów.

W życiu nie przeszłoby mi to przez myśl. Byłem pierwszym, który karmił dziecko piersią. Moja teściowa nie mogła uwierzyć własnym oczom
- powiedział w rozmowie z BBC.

W kolejnych wpisach na Facebooku mężczyzna poinformował, że matka dziecka ma się już dobrze. Kobieta może już samodzielnie karmić piersią córkę.

Źródło: BBC

Przeczytaj:
Pięciolatek na wózku sprzątał z mamą Tatry. Turyści oddawali im swoje śmieci
Oddała dziecku szpik. Po latach spotkała się z dziewczynką, której uratowała życie