Od 8 miesięcy nie użyła szamponu – jak wyglądają jej włosy? fot. instagram.com/bush_bambinos

Od 8 miesięcy nie użyła szamponu – jak wyglądają jej włosy?

Virginia owszem, myje głowę, ale… wyłącznie sodą oczyszczoną. Jak dba o włosy i – przede wszystkim – jak jej włosy wyglądają?
Marta Słupska / 02.07.2018 08:46
Od 8 miesięcy nie użyła szamponu – jak wyglądają jej włosy? fot. instagram.com/bush_bambinos

Podczas gdy dla większości z nas nieumycie głowy przez 2-3 dni kojarzy się z brudem i swędzeniem, Virginia Tap żyje bez szamponu już 8 miesięcy i… bardzo to sobie chwali. Jej zdaniem jej włosy nigdy wcześniej nie były takie piękne. Jak więc o nie dba i dlaczego zrezygnowała z tradycyjnych kosmetyków?

Zero waste, czyli życie bez śmiecenia

Virginia Tap jest mamą, która na co dzień prowadzi stronę Bush Bambinos. Żyje zgodnie z filozofią zero waste, czyli bez śmieci. Korzysta więc z tego, co nie jest chemiczne i ta sfera dotyczy też kosmetyków.

Osiem miesięcy temu Virginia zastąpiła szampony i odżywki naturalnymi miksturami z jajek, bananów i sody. Nie nakłada na włosy niczego, czego nie dałoby się zmyć ciepłą wodą. Podkreśla, że odkąd hołduje dwóm przepisom, jej włosy nigdy wcześniej nie wyglądały tak pięknie.

Co to za przepisy? Pierwszy stosuje do mycia głowy: rozpuszcza łyżkę sody oczyszczonej w szklance ciepłej wody i za jej pomocą oczyszcza skórę. Drugi – do odżywienia włosów: jajko miesza z bananem i nakłada na włosy. Taka mikstura działa jak maska lub odżywka, nawilżając, chroniąc i przywracając włosom blask.

Działania Virginii dla wielu są dziwaczne, jednak trzeba przyznać, że obecnie coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnej, „chemicznej” pielęgnacji na rzecz tej bardziej naturalnej. Tap znalazła w niej coś, co działa na jej korzyść, a przy tym nie szkodzi organizmowi. Spróbujecie?  

Polecamy:
Ile potrzeba zabiegów na twarz, by być gwiazdą Instagrama? Będziecie zaskoczone tym wyznaniem 
Coca-Cola Clear wygląda jak woda. Jak smakuje i gdzie można ją kupić?