Nogi na desce rozdzielczej – czym to grozi w czasie jazdy? fot. Fotolia

Nogi na desce rozdzielczej – czym to grozi w czasie jazdy?

Taka pozycja może cię kosztować utratę oka, złamanie nosa lub szczęki.
Marta Słupska / 21.08.2017 12:41
Nogi na desce rozdzielczej – czym to grozi w czasie jazdy? fot. Fotolia

To, jak siedzimy w samochodzie, może determinować to, jak wiele obrażeń poniesiemy w przypadku zderzenia…

Złamania nogi i nosa

2 sierpnia Amerykanka Audra Tatum podróżowała samochodem na miejscu pasażera. Dla wygody położyła prawą nogę przed sobą, na desce rozdzielczej. Nie spodziewała się, że ta – skądinąd wygodna pozycja – przysporzy jej tylu problemów, mimo że mąż ostrzegł ją wcześniej, że dla własnego bezpieczeństwa powinna usiąść normalnie.

W pewnym momencie parze zajechał drogę inny samochód i wbił się w bok ich auta. Zderzenie nie było silne, ale spowodowało otworzenie się poduszek powietrznych. Ta, która znajdowała się przed Audrą, popchnęła jej wyprostowaną nogę tak, że wystrzeliła ona do góry i z całym impetem uderzyła kobietę w twarz. W efekcie Audra doznała wielokrotnych złamań nogi i nosa. Operacje i intensywna rehabilitacja nie przywróciły jej jeszcze sprawności.

Audra przestrzega teraz innych w internecie, by uczyli się na jej błędzie i nigdy nie kładli w czasie jazdy nóg na desce rozdzielczej. Ta pozycja może spowodować nie tylko takie złamania, jakich ona sama doznała, ale też wiele innych obrażeń, m.in. wybicie oka czy złamanie szczęki.

Z tego, co wyczytałyśmy na serwisie thesun.co.uk, kobieta w czasie feralnej podróży nie zapięła też pasów bezpieczeństwa, czego podobno nie robi nagminnie. Może ten element nie wpłynął na urazy, jakich doznała w opisanym wcześniej zderzeniu, jednak w innych wypadkach mógłby przecież zaważyć o jej życiu lub śmierci. Może o tym też powinna przestrzegać…

Oto rzeczy, których nie wolno zostawiać w samochodzie podczas upałów!