dzicko w foteliku fot. Adobe Stock

Dziecko nie było w zapięte w foteliku i zginęło. Winny sprawca wypadku i... rodzice

W chwili zderzenia matka siedząc na przednim siedzeniu, trzymała półtoraroczną dziewczynkę na rękach.
/ 05.10.2018 09:32
dzicko w foteliku fot. Adobe Stock

Rok i cztery miesiące więzienia – taki wyrok usłyszał zarówno pijany sprawca wypadku samochodowego, w którym zginęło dziecko, jak i rodzice dziewczynki, którzy nie zapięli jej w foteliku. Tak zdecydował sąd we Włoszech w miejscowości Como. Rodzice pewnie nie darują tego sobie do końca życia.

Jak donosi portal tvn24bis.pl wypadek miał miejsce ponad rok temu w północnych Włoszech. W jednym samochodzie jechała trzyosobowa rodzina, w drugim 35-letni mężczyzna. To on spowodował wypadek – prowadził w stanie nietrzeźwym. Miał 1,38 promila alkoholu we krwi.

W drugim samochodzie jechali rodzice ze swoją półtoraroczną córeczką. Matka dziewczynki siedziała z przodu na siedzeniu pasażera i trzymała małą na rękach. W chwili zderzenia dziecko nie miało szans – siła była tak duża, że dziewczynka uderzyła głową w deskę rozdzielczą samochodu i zginęła na miejscu.

Winni wypadku są też rodzice

Sąd zdecydował, że nie tylko pijany sprawca wypadku jest winny tej tragedii, ale też rodzice dziecka. Powód? Nie zapewnili mu bezpieczeństwa i nie zapięli pasami w foteliku samochodowym. Zostali skazani za popełnienie przestępstwa drogowego.
Czy zgadzacie się z decyzją sądu?

Czytaj też:Wbiegł w ogień, wybił szybę i uratował całą swoją rodzinę z płonącego domu. Oto 12-letni bohater!Mama trojaczków urodziła. Zdjęcia jej ciążowego brzucha robiły furorę w sieci. Jak wygląda teraz?