Koniec z mandatami za brak prawa jazdy!

Do końca roku kierowcy będą mogli wyświetlać kluczowe dokumenty w smartfonie czy terminalu mobilnym funkcjonariuszy policji.
Koniec z mandatami za brak prawa jazdy! fot. Fotolia

Obecnie za brak prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu czy aktualnego OC podczas kontroli drogowej, kierowcy grozi mandat w wysokości 50 złotych za brak każdego z dokumentów.

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowuje usługę mDokumenty, która od 11 maja tego roku jest w fazie testowej - mieszkańcy Łodzi, Koszalina, Ełku i Nowego Wiśnicza już mogą posługiwać się niektórymi dokumentami w formie elektronicznej.

Tak wygląda żywa niemiecka Barbie! Jesteśmy przerażone...

Co się zmieni?

Jak informuje sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński, na koniec 2017 roku planowane jest przygotowanie aplikacji umożliwiającej dostęp do danych z dokumentów istotnych dla kierowców. Będą mogli je wyświetlać w telefonie (smartfonie lub przez bramkę SMS) a także terminalu mobilnym funkcjonariuszy policji.

Wobec możliwości dostępu do szczegółowej informacji o historii pojazdu za pośrednictwem portalu www.historiapojazdu.gov.pl, obowiązek posiadania przy sobie dokumentów podczas kontroli pojazdu nie jest wymagane.

Selfie to już przeżytek. Teraz na topie jest plandid!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 miesięcy temu
Moim zdaniem pomysł jest do bani i tyle