POLECAMY

Sprawdzono gdzie w Polsce warto robić zakupy. W tym sklepie jest najtaniej!

Zdziwione?
Marta Słupska / 10 miesięcy temu
Sprawdzono gdzie w Polsce warto robić zakupy. W tym sklepie jest najtaniej! fot. Fotolia

Biedronka, Lidl, a może Auchan – gdzie jest obecnie najtaniej, a gdzie najdrożej?

Różnica w cenie

Serwis dlahandlu.pl podliczył, gdzie najbardziej opłaca się obecnie robić zakupy. Pod lupę wzięto koszyk wypełniony 50 podstawowymi produktami, które większość z nas najczęściej kupuje – w tym chleb, masło, mleko czy jaja. Który sklep okazał się najtańszy?

Wynik jest nieco zaskakujący – okazało się, że najmniej nie zapłacimy wcale w popularnych dyskontach, a w Auchan, gdzie cena, którą przyszło zapłacić za wspomniane już 50 produktów, wyniosła 236,4 zł (we Wrocławiu). Nieco gorzej, ale wciąż nieźle, jest w Auchan Direct – te same rzeczy kosztują w nim tylko kilka złotych więcej – 238,91 zł. Podium zamyka Kaufland z ceną 249,5 zł (również we Wrocławiu).

Zastanawiacie się zatem pewnie, ile za te same produkty trzeba zapłacić w dyskontach. Otóż w Biedronce 260,60 zł (w Bydgoszczy), a 262,7 zł w Lidlu (w Lublinie). Pomiędzy nimi plasuje się Carrefour z ceną 255,9 zł (w Krakowie).

Jak sugeruje serwis dlahandlu.pl, na ceny w dyskontach największy wpływ miały ostatnie podwyżki cen jajek oraz pomidorów.

Jesteśmy ciekawe, czy te wyniki sprawią, że będziecie robić zakupy w innych sklepach niż dotychczas? A może wyniki eksperymentu nie mają wpływu na wasze przyzwyczajenia?

Zobacz inne newsy w Polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)