Najpiękniejszy uśmiech świata! Radosny wcześniak podbija serca internautów: "Cieszy się, że żyje!"

Zdjęcie uroczej, uśmiechniętej od ucha do ucha przedwcześnie narodzonej dziewczynki, roztopi każde serce z lodu. Fotografia stała się też inspiracją. Zobacz i przeczytaj, dlaczego!
Edyta Liebert / 21.10.2016 09:51

Na jednym z fanpage'y dla rodziców pojawiła się fotka, która lotem błyskawicy obleciała obie półkule i wywołała efekt "aaaaaw!". Chodzi o fotografię przedwcześnie narodzonej dziewczynki, która obdarzyła swoich rodziców rozbrajającym uśmiechem. Fotografia zainspirowała wielu rodziców do dzielenia się historiami związanymi z przedwczesnym porodem.

Dziewczynka ze zdjęcia przyszła na świat za wcześnie: kilka dni po jej narodzinach mama maleństwa podała, że córeczka waży zaledwie 1,76 kg. Było to 5 dni od momentu jej przywitania się ze światem. I choć towarzyszyło tej chwili dużo stresu i niepewności, to jak widać dziewczynka nie kryje radości ze spotkania z rodzicami. Wzruszające i rozbrajające zdjęcie, które zatytułowano "Cieszy się, że żyje",  dokumentuje wyjątkowy moment.

Lauren Vinje, mama dziewczynki, jest przekonana, że ta pamiątka, niezwykły portret maleństwa, pomaga jej przetrwać gorsze chwile podczas długich godzin spędzonych na oddziale opieki neonatologicznej (zajmującej się schorzeniami, wadami wrodzonymi oraz prawidłowym rozwojem dzieci w okresie noworodkowym).

Szykuje się przełom w medycynie
 

Fotografia zainspirowała wielu rodziców do dzielenia się własnymi dramatycznymi historiami związanymi z przedwczesnym porodem. Umieszczali zdjęcia swoich dzieci i historie związane z ich narodzinami. Nie tylko podbiła serca internautów, którzy udostępnili ją ponad 43 tys. razy, lecz także spowodowała lawinę komentarzy rodziców dzieci, które urodziły się przedwcześnie. To zapoczątkowało ruch dzielenia się własnymi, trudnymi historiami i przypomniało, że radości z pojawienia się na świecie potomka często towarzyszy też stres i obawa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/21.10.2016 17:36
Najpiekniejsza istotka na swiecie!
/21.10.2016 16:36
To dziecko jest śliczne. Mała kruszynka. Śliczna dziewczynka. Witamy na świecie
/21.10.2016 10:50
Jaka ślicznotka