POLECAMY

Nadchodzą wielkie mrozy. Będzie nawet -20 stopni! Gdzie i kiedy?

Prognozy pogody nie przedstawiają się łaskawie dla miłośników ciepła…
Marta Słupska / 7 miesięcy temu
Nadchodzą wielkie mrozy. Będzie nawet -20 stopni! Gdzie i kiedy? fot. Adobe Stock

Marzyliście już o wiośnie? Niestety, tegoroczna zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Ba, wygląda na to, że ma do wygłoszenia jeszcze cały monolog!

Mroźna końcówka lutego

Jak zapowiadają synoptycy, Polacy będą musieli w najbliższym czasie przygotować się na nadejście siarczystych mrozów. Wszystko za sprawą potężnego skandynawskiego wyżu, który się do nas zbliża i przynosi mroźne powietrze z północy i północnego wschodu. Od czwartku z każdym dniem ma być więc coraz zimniej. Co to oznacza?

W piątek termometry mają wskazywać od -7 stopni Celsjusza na Podlasiu do -1 stopnia na Pomorzu. Na podkarpaciu możemy spodziewać się opadów śniegu. Dużo zimniej będzie w sobotę: od -15 stopni na Suwalszczyźnie do -8 stopni na Nizinie Szczecińskiej. W Sudetach temperatura może spaść do -16°C. To oczywiście w dzień – w nocy w wielu regionach może być nawet -20°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie ostrzeżeń przed silnym mrozem dla czterech województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Kolejnego spadku temperatury możemy spodziewać się w niedzielę: na Suwalszczyźnie ma być -17°C, a w najcieplejszym tego dnia regionie Polski – na Nizinie Szczecińskiej – tylko -7°C.

Tak mroźna temperatura zostanie z nami przynajmniej do końca lutego. Jeśli więc, podobnie jak my, rozważaliście już schowanie puchowych kurtek na strych lub do piwnicy, radzimy tego nie robić. W najbliższych dniach na pewno się przydadzą – wraz z grubymi czapkami, rękawiczkami i butami… 

Polecamy:
Boli cię gardło? Oto 5 skutecznych płukanek ratujących w czasie przeziębienia
Popularny lek wycofany z obrotu! Sprawdź czy masz go w domu 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
o nieeee... nie chcę zimy! :(