Fałszywa zbiórka dla Antosia fot. kolaż polki.pl

Michał S. już wczesniej oszukiwał - trafi za kratki

Michał S. już wcześniej oszukiwał - trafi za kratki?
Edyta Liebert / 15.12.2017 10:32
Fałszywa zbiórka dla Antosia fot. kolaż polki.pl

Prokuratura wnosi, aby Michał S., odpowiedzialny za fałszywą zbiórkę dla chorego Antosia, jeszcze przed sporządzeniem aktu oskarżenia trafił do zakładu karnego. To nie pierwsze jego oszustwo, wystarczy tylko wycofać poprzednie zawieszenia kar.

Michał S. wymyślił chorobę małego Antosia

Zbiórka dla chorego Antosia trwała od lutego tego roku przez kilka miesięcy. Okazało się, że to było zwykłe oszustwo, które zaangażowało tysiące Polaków w pomoc, a Lewandowskich do przekazania okrągłych 100 tysięcy złotych na leczenie chłopca chorego na siatkówczaka. Niestety on nie istniał, a pieniądze były jak najbardziej realne. Michał S. w internecie twierdził, że chłopiec jest ciężko chory. Ludzi ruszyła jego historia, włączyły się do pomocy gwiazdy i znane nazwiska. Operacja, która miała być przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych, miała kosztować 1,5 mln złotych, a internetowa zbiórka była przedłużana, bo... Michał S. miał na tyle wysokie długi, że potrzebował cudzych, wyłudzonych pieniędzy.

Zarzuty za wyłudzenie

Organizator zbiórki Michał S. usłyszał zarzut wyłudzenia ponad pół miliona złotych na szkodę ponad 6,5 tysiąca osób. Gdy go schwytano nie ukrywał, że potrzebował pieniędzy. Chciał między innymi spłacić swoje wcześniejsze długi, ale też kupić sprzęt RTV i rowery. Podejrzany został tymczasowo aresztowany, ale na początku śledztwa okazało się, że 23-letni mężczyzna był wielokrotnie karany za oszustwa. I to właśnie za sprawą tych wcześniejszych wyroków, jeszcze przed końcem śledztwa w sprawie fałszywej zbiórki, może trafić do zakładu karnego. Teraz prokuratura chce, by wszystkie kary odwiesić, a S. trafił za kratki w sumie na 3 lata i 8 miesięcy więzienia.

Źródło: TVN24

Polecamy:

9 sygnałów świadczących o tym, że powinnaś zmienić lekarzaLewandowscy wydali oświadczenie w sprawie zbiórki dla Antosia

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)