Melania Trump fot. ONS.pl

Melania Trump w Warszawie - co będzie robiła

Jakie miejsca jeszcze odwiedzi?
Małgorzata Machnicka / 04.07.2017 11:43
Melania Trump fot. ONS.pl

Prezydent Donald Trump swoją drugą oficjalną zagraniczną wizytę rozpocznie od Warszawy, gdzie spotka się z przywódcami kraju i przemówi do obywateli Polski. Później odleci do Hamburga na spotkanie G20 i rozmowy z liderami światowymi.

Melania Trump będzie towarzyszyła swojemu mężowi podczas większości spotkań. Pierwsza dama ma także zwiedzić Centrum Nauki Kopernik oraz złożyć wizytę w szpitalu im. ks. Anny Mazowieckiej przy ulicy Karowej. Żona przywódcy USA odwiedzi najprawdopodobniej oddział położniczy. Na więcej pewnie nie wystarczy czasu, bo para prezydencka ma bardzo napięty grafik.

Jakie utrudnienia czekają nas podczas wizyty Donalda Trumpa?


Doradca Donalda Trumpa zdradził, że wizyta w Warszawie rozpocznie się od spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, "przywódcą wiernego sojusznika w ramach NATO, a zarazem kraju, który pozostaje jedynym z najbliższych przyjaciół USA". Następnie prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki ma przemówić podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza, w którym brać będzie udział 12 przywódców państw Europy Środkowej i Bałkanów.

Donald Trump z małżonką przyleci do Warszawy wieczorem 5 lipca około godz. 22. Przenocuje w hotelu Marriott. Od godz. 9 w czwartek będą trwały spotkania w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu i na Zamku Królewskim. Na godz. 13 zaplanowano 20-minutowe przemówienie Donalda Trumpa na pl. Krasińskich. Około godz. 14 ma odlecieć z Warszawy.


Nad frekwencją na pl. Krasińskich mają czuwać m.in. posłowie PiS. Wiceprezes Joachim Brudziński miał w tej sprawie zarządzić "pełną mobilizację" - każdy parlamentarzysta może zorganizować jeden autokar, który za darmo przywiezie 6 lipca do Warszawy chętnych do wysłuchania wystąpienia.

Jaki jest styl Melanii Trump?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)