POLECAMY

Uwaga, nadciągają upały! Kiedy możemy się ich spodziewać?

Już w najbliższy weekend temperatura będzie bliska 30⁰C!
Marta Słupska / rok temu
Uwaga, nadciągają upały! Kiedy możemy się ich spodziewać? fot. Fotolia

Wydawać by się mogło, że maj przejdzie do historii jako najzimniejszy w ostatnich latach, kilka ostatnich dni to jednak odwrót od jesiennej aury – z dnia na dzień jest coraz cieplej i słoneczniej, a przed nami prawdziwe upały. Kiedy możemy się ich spodziewać?

Kiedy będzie naprawdę gorąco?

Od wtorku dostaniemy się częściowo pod wpływ ośrodka wyżowego znad Skandynawii – w większości miast Polski będzie pogodnie, z umiarkowanym zachmurzeniem. Opadów deszczu i burz możemy spodziewać się głównie w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz Kielecczyźnie, a także w centrum kraju.

Temperatury we wtorek będą dochodziły do 21 stopni Celsjusza i każdego dnia będą rosnąć. Najcieplej zrobi się w weekend – możemy się wówczas spodziewać pierwszych w tym roku upałów dochodzących do 29C! „Zapowiadane duże ocieplenie nie będzie najprawdopodobniej długotrwałe i w przyszły weekend wraz z falą zwrotnikowego powietrza pojawi się na zachodzie także front chłodny, który stopniowo przesuwając się w stronę centrum będzie wypierał ciepłe masy powietrza za nasze wschodnie granice” – czytamy na fan page’u Info Meteo – Warszawa.

W całym kraju synoptycy nie wykluczają wystąpienia burz, a nawet – lokalnie – opadów gradu (na przykład we wtorek na wchodzie i południowym wschodzie Polski, a także w sobotę w różnych rejonach kraju). W tym czasie możemy się też spodziewać silnego wiatru o prędkości dochodzącej nawet do 100 km/h.

Cieszmy się więc ciepłą aurą, ale nie wychodźmy z domu bez parasolki!

Zobacz inne newsy na Polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)