Sophie - kobieta chorje na łuszczycę fot. Screen Instagram

Łuszczyca - dziewczyna pokazała, jak wygląda bez makijażu i rzucił ją chłopak

Ta historia pokazuje, że każdą słabość można przekuć w coś pozytywnego!
Edyta Liebert / 14.02.2017 14:40
Sophie - kobieta chorje na łuszczycę fot. Screen Instagram

To z pozoru smutna historia, ale warto podać ją dalej. Sophia Ridlington to młoda dziewczyna, która cierpi na łuszczycę - wstydliwą dolegliwość, która zmuszała ją do codziennego kamuflażu makijażem. Wizażystka pokazuje, jak tuszować plamy spowodowane chorobą, ale nie od razu poczuła, że jej choroba może przyczynić się do czegoś dobrego. Przez wiele lat ukrywała ciało pod bluzami i długimi spodniami...

Co powinnaś wiedzieć o łuszczycy?

Znana blogerka uczy, jak tuszować makijażem łuszczycę, trądzik, blizny...

Młoda wizażystka przez długi czas uczyła się samoakceptacji. Była wyśmiewana, wytykana palcami. Gdy pokazała się swojemu chłopakowi bez makijażu - rzucił ją. Ale nie dała za wygraną, postanowiła walczyć o samą siebie.

Kim Kardashian przyznała, że cierpi na łuszczycę

To dotyka mnie od stóp do głów, ale naprawdę dbałam tylko o moją twarz, czyli to, co każdy widzi.

Beata Pawlikowska dla Polki.pl: "Wszystko zależy od ciebie"

 

✨❤ #mua #makeupartist #makeup #psoriasis #skincondition #jeffreestarcosmetics #highlighter #nyx

Post udostępniony przez Sophia Ridlington (@sophiaridlington_mua)

Zaczęła umieszczać zdjęcia przed i po na Instagramie, by pokazać młodym dziewczynom, że nie muszą żyć we wstydzie i mogą zrobić coś dla siebie. Robiła to też z myślą o sobie, bo potrzebowała wsparcia. 3 500 followersów codziennie wspiera ją w odbudowywaniu utraconej pewności siebie. Gdy choruje się na łuszczycę, trudno jest funkcjonować w świecie zdominowanym przez sztuczne kanony piękna.

Bez makijażu - gwiazdy mają dość kamuflowania się make-upem!

Łuszczyca: choroba skóry, która może zrujnować życie

U Sophie Ridlington zdiagnozowano łuszczycę kilka lat temu. To choroba skóry, która powoduje czerwone, przesuszone i łuszczące się płaty skóry na całym ciele. Chcąc pomóc sobie i innym cierpiącym na łuszczycę kobietom, stworzyła własną firmę kosmetyczną.

 

Every day. ✌✨ #mua #makeup #makeupartist #doublewear #esteelauder #highlighter #psoriasis

Post udostępniony przez Sophia Ridlington (@sophiaridlington_mua)

Moja skóra często pękała i krwawiła, co sprawiało mi dużo bólu, ale teraz nauczyłam się prawidłowo robić na niej makijaż. Kocham to robić mój makijaż i to pozwala mi się skupić. Zdecydowałam się pomalować połowę mojej twarzy i zostawić drugą połowę naturalną, by ludzie zobaczyli, jak różnie wyglądam.

Sophie długo zmagała się z brakiem akceptacji samej siebie. Ubierała spodnie i nosiła długie rękawy, by maskować dowody na chorobę, której wielu ludzi nie zna i poczytuje za objawy zakaźnych przypadłości. Każdego dnia myślała o tym, jak tuszować niedoskonałości.

Trudno nosić make-up przez cały czas, ponieważ to podrażnia moją skórę, ale spędziłam tyle czasu robiąc to, że stało się to moim wielkim hobby. Teraz pracuję jako wizażystka.

Smutna historia, ale motywująca? Potrzeba nie lada odwagi, by przezwyciężyć swoje lęki i wstyd.

Pozywa Ubera, bo żona dowiedziała się o jego zdradach przez... błąd aplikacji. Niewiarygodne!!!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)