LIDL fot. Materiały prasowe

Lidl wycofuje ze sprzedaży maszynkę do golenia. Dlaczego?

Niemiecki dyskont apeluje do klientów o zwrot maszynek do golenia marki Silvercrest. Używanie produktu grozi pożarem a nawet eksplozją.
Marta Kosakowska / 30.03.2018 10:29
LIDL fot. Materiały prasowe

Lidl wydał komunikat, w którym zaapelował do swoich klientów o zwrot elektrycznych maszynek do golenia. Chodzi o produkt marki Silvercrest o nazwie „Maszynka do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową SHBV 800 A1“ o numerze 290952 (informacja znajduje się na spodzie urządzenia).

Oświadczenie pojawiło się na stronie internetowej Lidla. Maszynki zostaną wycofane ze sprzedaży ze względu na błąd produkcyjny. Klienci, którzy już kupili urządzenie, zostali poproszeni o zaprzestanie używania maszynek oraz ich zwrot do sklepów.

W przypadku pojedynczych urządzeń nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia pożaru i eksplozji podczas ładowania lub dalszego korzystania z nich. W związku z tym firma TARGA GmbH (producent - przypis red.) prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania urządzenia

- czytamy w komunikacie dyskontu.

Zakaz handlu wchodzi w życie już w tę niedzielę! Jak do zmian szykują się największe sieci: Lidl, Biedronka, Auchan, Tesco?

Jak zwrócić maszynkę do Lidla?

Aby zwrócić wadliwą maszynkę, wystarczy udać się do dowolnego sklepu Lidl z urządzenie. Do zwrotu nie jest potrzebne opakowania maszynki ani paragon. Lidl zwróci klientom koszty zakupu.

Maszynki były sprzedawane w polskich sklepach Lidlu od 14 grudnia 2017 roku.

Przeczytaj:

Podobają ci się dżinsy z haftami z Zary? Znajdziesz podobne w Lidlu za ułamek ceny
Jak orżnąć Lidla? „Sprytnie i tanio”! Inicjatorzy akcji nie docenili pomysłowości klientów i musieli wycofać się z promocji