second-hand fot. Adobe Stock

Kupiła sukienkę w lumpeksie. Okazało się, że nosiła ją księżna Diana!

Teraz kobieta może zarobić na sukience nawet pół miliona złotych. Niebawem licytacja.
Małgorzata Germak / 07.12.2018 12:58
second-hand fot. Adobe Stock

To się nazywa fart! Kobieta kupiła w sklepie z używaną odzieżą sukienkę. Po latach, oglądając film dokumentalny o księżnej Dianie, zorientowała się, że to egzemplarz, który należał do członkini brytyjskiej rodziny królewskiej.

Sukienka była noszona przez księżną Dianę podczas królewskiej wizyty w Bahrajnie w 1986 roku. Pracownica sklepu z używaną odzieżą kupiła ją za 200 funtów. Teraz eksperci wyceniają, że może pójść na licytacji za nawet 100 tysięcy funtów, czyli prawie pół miliona złotych.

Jedwabna suknia w kolorze kości słoniowej została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuel. Księżna nosiła ją podczas królewskiej wycieczki do Zatoki Perskiej z księciem Karolem. Później trafiła do second-handu – oddała ją gospodyni z posiadłości Mynde Park w hrabstwie Herefordshire, które księżna Diana często odwiedzała.

Suknię kupiła kobieta pracująca w tym sklepie w 1994 roku za 200 funtów. Miała założyć ją na bal, jednak w końcu tego nie zrobiła.
Dopiero, gdy obejrzała film dokumentalny o księżnej, zdała sobie sprawę z tego, ile ta suknia może być warta.

Aukcja ma się odbyć 10 grudnia w Londynie. Ekspert wycenia, że jej cena może osiągnąć nawet 100 tysięcy funtów.

źródło: Independent

Czytaj też:Zaczęła karmić dziecko piersią w restauracji, menadżer chciał zakryć ją serwetą. Jest aferaWzrost cen już jest odczuwalny. A to jeszcze nie koniec podwyżek