Peeling twarzy fot. Adobe Stock

Kosmetyczka pokazała, czym kończy się samodzielne robienie zabiegów medycyny estetycznej. Poparzenia to początek...

Zoe Gazola pokazuje, jak kończy się domowy peeling chemiczny. Pielęgniarka jest przerażona nieodpowiedzialnością kobiet.
/ 14.10.2020 12:44
Peeling twarzy fot. Adobe Stock

Zoe Gazola od 12 lat profesjonalnie zajmuje się zabiegami medycyny estetycznej i prowadzi własny gabinet, w którym świadczy takie usługi. Aktywnie działa też w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje efekty swojej pracy i doradza kobietom w kwestii pielęgnacji skóry.

W rozmowie z portalem „BuzzFeed” poruszyła jednak mniej przyjemny temat. Gazola zdradziła, że w czasie pandemii bardzo wiele kobiet decyduje się na robienie sobie zabiegów estetycznych samodzielnie. Niestety, najczęściej kończy się to tragedią. 

Efekty nieudanych zabiegów medycyny estetycznej

Gazola przyznała, że w czasie lockdownu, kiedy dostęp do specjalistów z zakresu medycyny estetycznej był ograniczony, w sieci coraz więcej kobiet zaczęło interesować się wykonaniem w domowym zaciszu peelingu chemicznego.

Wiele kobiet zwracało się do mnie z prośbą o poradę, co zrobić po kupieniu nielegalnych peelingów chemicznych w internecie, na Amazonie i tak dalej - wyjawiła ekspertka

Gazola na swoim koncie na Instagramie postanowiła pokazać zdjęcia ofiar takich nieudanych zabiegów. Wiele kobiet po zrobieniu samodzielnie peelingu chemicznego skończyło na pogotowiu z ostrym poparzeniem twarzy. Niestety, w mediach społecznościowych wciąż nie brakuje porad, jak taki zabieg przeprowadzić bez konieczności wizyty u specjalisty. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Indigo Clinic (@injectorzoe)

Na jednym ze zdjęć ostrzegawczych, które opublikowała Gazowa, można zobaczyć oparzenia trzeciego stopnia od stosowania kwasu trichlorooctowego (TCA), a więc tego, co jest powszechnie używane do kosmetycznych peelingów, ale ma niebezpiecznie wysokim poziomie, bo aż 35-procentowym. Jeśli użyje się tego specyfiku za dużo lub przytrzyma za długo na skórze, kończy się to właśnie poważnymi oparzeniami. 

Takie rzeczy może wykonywać wyłącznie lekarz lub pielęgniarka – ostrzegła Gazola

Może cię też zainteresować: 
Oto najpiękniejsza babcia na świecie! Ma 64 lata, ale zdecydowanie nie wygląda na tyle...
Wszawica powodem śmierci 12-latki. Wielokrotne ukąszenia wszy doprowadziły do anemii i... zawału serca 
„Kobiety w spodniach są obrzydliwością w oczach Pana”. Słowa księdza odbiły się głośnym echem