koronawirus w szkole fot. Adobe Stock

Koronawirus w szkole. 350 osób trafiło na kwarantannę

120 uczniów, 13 nauczycieli oraz ich rodziny na kwarantannie. W jednej ze szkół w Jarocinie wykryto koronawirusa u naczycielki.
Urszula Wilczkowska / 11.09.2020 08:08
koronawirus w szkole fot. Adobe Stock

Wiele osób bało się, że powrót dzieci do szkół poskutkuje setkami nowych ognisk zakażeń. Niektórzy twierdzili nawet, że nauka powinna odbywać się, tak jak od marca do końca półrocza, w trybie zdalnym lub co najmniej hybrydowym. Niestety, wiele wskazuje na to, że czarny scenariusz może się sprawdzić. W kolejnych szkołach na jaw wychodzą kolejne przypadki zakażeń - póki co na szczęście tylko pojedyncze, ale jak rozwinie się sytuacja - nie wiadomo.

Koronawirus w szkole, setki osób na kwarantannie

W jednej z jarocińskich szkół, koronawirusa wykryto u nauczycielki świetlicy szkolnej. Dowiedziała się o tym zupełnie przypadkowo, podczas testów wykonywanych przed planowaną operacją. W wyniku tego zakażenia 120 uczniów, 13 nauczycieli oraz ich rodziny wysłano na obowiązkową 10-dniową kwarantannę. Łącznie objętych jest nią 350 osób, ponieważ dotyczy ona także i najbliższej rodziny potencjalnie zakażonych.

Podczas kwarantanny dzieci będą miały zapewnioną naukę - tak jak w początkowych miesiącach pandemii, będzie się ona odbywać zdalnie. Pomoc zapewnił także i urząd w Jarocinie. Lokalny MOPS będzie dostarczał paczki żywnościowe do osób, które zgłoszą takie zapotrzebowanie.

Szkoła w Jarocinie nie jest niestety odosobnionym przypadkiem. Jak poinformował na wczorajszej konferencji prasowej minister edukacji narodowej, już w pierwszym tygodniu po rozpoczęciu roku szkolnego na nauczanie zdalne musiało przejść 46 placówek. Nauczanie hybrydowe wprowadziło zaś 96 szkół. Póki co jednak ta liczba nie przeraża resortu edukacji. Jak mówi Dariusz Piontkowski, sytuacja jest na tyle dobra, że przy zachowaniu określonego reżimu sanitarnego szkoły mogą organizować nawet wycieczki.

Źródło: polsatnews.pl

To też może cię zainteresować:
Naukowcy są przerażeni wizją rozwoju pandemii. Czeka nas śmiercionośny grudzień?
Testy szczepionki na koronawirusa wstrzymane. Efekty uboczne zagrażały życiu
GIS apeluje o ograniczenie liczby gości na weselach. Od października może to być nawet 50 osób