Lidl fot. Adobe Stock

Lidl wprowadza zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Winny temu koronawirus

Sieć supermarketów Lidl podjęła ważne decyzje na czas pandemii. Pojawiło się oficjalne oświadczenie
/ 12.03.2020 15:48
Lidl fot. Adobe Stock

Pandemia koronawirusa trwa. Liczba zachorować cały czas rośnie, ludzie zaczęli masowo gromadzić zapasy na wypadek kwarantanny, tłumnie ruszając do sklepów. Te postanowiły wprowadzić szczególne środki ostrożności. 

Czy Lidl będzie zamknięty z powodu koronawirusa?

Przedstawiciel sieci Lidl w rozmowie z biznes.radiozet.pl przyznał, że sklepy zmieniają swój sposób funkcjonowania w trosce o dobro klientów. Chodzi przede wszystkim o zastosowanie dodatkowych środków czystości

W trakcie godzin pracy sklepu czyszczenie odbywa się doraźnie, kiedy istnieje taka potrzeba. Na koniec dnia pracownicy sprzątają strefę kas oraz salę sprzedaży. Szczególną uwagę przykładamy do stref artykułów świeżych, gdzie prezentowane są owoce, warzywa, wypieki oraz produkty chłodnicze. W sklepach posiadamy profesjonalny sprzęt do utrzymania porządku, w tym urządzenie do mycia posadzek (hako), mopy oraz specjalistyczne płyny myjące” - władze Lidl Polska dla Radia Zet

To jednak nie wszystko. Lidl zamierza również wprowadzić zmiany w komunikacji z klientami. Zastosuje specjalne komunikaty dotyczące zasad ostrożności. 

Aktualnie uruchamiamy komunikaty głosowe w sklepach zachęcające do płatności bezgotówkowych oraz przestrzegania zasad wspierających bezpieczeństwo naszych klientów- Lidl Polska dla Radia Zet

Biedronka gotowa na koronawirusa

Lidl to nie jedyna sieć supermarketów, która podjęła odpowiednie kroki w walce z koronawirusem. Biedronka również wprowadziła zaostrzone procedury bezpieczeństwa. Sklepy są odpowiednio sprzątane i dezynfekowane, a w niektórych z nich pojawią się specjalne stacje dla klientów. Będzie można tam odkazić ręce i zmierzyć temperaturę. 

Koronawirus w Polsce

Od 4 marca na COVID-18 zachorowało 47 osób. Pierwszy pacjent to 66-latek hospitalizowany obecnie w Zielonej Górze. Jedna osoba zmarła - z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia, śmierć poniosła 57-letnia kobieta z Poznania. Wcześniej chorowała przewlekle i miała bardzo osłabiony układ immunologiczny.

Obecnie najwięcej zachorowań odnotowano w Raciborzu (5 osób), Wrocławiu (6 osób) i Warszawie (5 osób). Sytuacja wygląda znacznie spokojniej w województwach pomorskim i podlaskim. 

Zobacz więcej wiadomości o koronawirusie: