POLECAMY

TVP zerwała umowę z Robertem Makłowiczem. „Pozostał absmak gorszy niźli po konsumpcji płucek na kwaśno”

Wygląda na to, że nie zobaczymy już „Makłowicza w podróży”…
TVP zerwała umowę z Robertem Makłowiczem. „Pozostał absmak gorszy niźli po konsumpcji płucek na kwaśno” fot. ons.pl

To wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach. Nie tylko dlatego, że wielu osobom jest żal, że z anteny zniknie ciekawy program. Ta sprawa ma bowiem drugie dno…

Koniec programu „Makłowicz w podróży”

Kilka godzin temu Robert Makłowicz poinformował na swoim profilu na Facebooku, że otrzymał „urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu „Makłowicz w podróży”. Tym samym istniejący od blisko 20 lat program „Makłowicz w podróży” przestanie istnieć, nie zostaną także wykupione i wyemitowane premierowe (już nakręcone) odcinki. Powodem tej decyzji jest prawdopodobnie żądanie Makłowicza, by usunąć spot promujący ramówkę stacji, w którym – jak zaznacza – zmanipulowano jego wypowiedź.

O co dokładnie chodzi? Na nagraniu Makłowicz miał powiedzieć: "Telewizja smakuje różnie, ale ten program smakuje wyłącznie słodko i doskonale", mając na myśli "Bake Off. Ale ciacho!", natomiast wypowiedź została tak ucięta, że wynika z niej, iż słodko i doskonale smakuje telewizja. Makłowicz zarzucił reżyserowi „kłamstwo w żywe oczy” i zażądał usunięcia video. W zamian za to, najwyraźniej, telewizja usunęła… Makłowicza.

Czy to naprawdę koniec? Na to wygląda. My jednak mamy nadzieję, że jeszcze zobaczymy programy pana Roberta – może po prostu w innych mediach, które będą miały teraz okazję przechwycić do siebie słynnego kucharza?  

Edukacji seksualnej w Polsce nie będzie!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)