kobiety w reklamach fot. Fotolia

Kobiety w reklamach – 8 dziwnych zachowań

Wiemy, że świat reklam rządzi się swoimi prawami i nie zawsze wiernie oddaje rzeczywistość, ale bez przesady…
Marta Słupska / 21.03.2017 15:50
kobiety w reklamach fot. Fotolia

Śmianie się do rozpuku pod prysznicem, golenie ogolonych już nóg, chodzenie w białych spodniach w czasie miesiączki… Serio, czy kobiety naprawdę tak robią?

Orgazm po dotknięciu włosów

Modelka (a nierzadko sowicie opłacona gwiazda z pierwszych stron gazet!) wije się przed kamerą w niemalże erotycznych konwulsjach… nie, to nie film dla dorosłych, to tylko reklama szamponu. Ileż to już razy widziałyśmy, jak dziewczyna na takim spocie przeczesuje umyte szamponem XYZ włosy z taką miną, jakby miała zaraz zacząć szczytować? Wydyma usta, mruży oczy, sapie… czy naprawdę każda z nas tak reaguje na własne włosy po umyciu?! Gdyby zwykłe szampony powodowały takie cuda, która z nas sięgałaby po te suche? ;)

fot. screeny z reklamy Pantene

Czy znasz cytaty z kultowych reklam?

Gładzenie twarzy po nałożeniu kremu

„Och, skóro na twarzy, jesteś taka gładka i przyjemna w dotyku!” – mówią oczy co drugiej modelki, której twórcy reklam każą pokazywać przed kamerą, jaki to fantastyczny krem ma okazję testować. Wyobraźcie sobie, że nakładacie takie smarowidło przed wyjściem z domu, a potem – na ulicy czy w pracy – gładzicie sobie bez przerwy twarz dłońmi, pokazując wszystkim dookoła, jaką macie gładką buzię. Łatka świruski murowana.

fot. screeny z reklam Perwoll

Wtulanie się w uprany sweter

W reklamach proszków do prania wąchanie ubrań z przymkniętymi oczami z miną mówiącą „ojej, tak mi dobrze” to już standard – bez tej sceny się nie obędzie. Rozumiemy, że zapach świeżo wypranej odzieży jest przyjemny, ale my, kobiety, mamy chyba ciekawsze rzeczy do roboty niż wsadzanie nosa w każdy wyjmowany z pralki sweter…

Chodzenie w białych spodniach w czasie miesiączki

Biały to chyba ostatni kolor, jaki kobieta w czasie okresu chciałaby na siebie założyć – szczególnie jeśli chodzi o spodnie lub szorty. Mimo to w reklamach podpasek i tamponów panie z szerokim uśmiechem na twarzach paradują właśnie w takim kolorze ubioru. Co więcej, często w białych spodniach ćwiczą lub jeżdżą na rowerze. Serio, czy naprawdę nie da się w bardziej rzeczywisty sposób pokazać, że dany produkt nie powoduje przeciekania?

Śmianie się pod prysznicem

Dlaczego kobiety pokazywane w reklamach, które biorą prysznic, zwykle śmieją się do rozpuku? Stanie w strugach ciepłej wody jest przyjemne, nie przeczymy, ale żeby aż tak? Doprawdy: prysznicu, jesteś taki zabawny!

fot. screen z reklamy Magnum

Jedzenie z zamkniętymi oczami

Dziwnym zbiegiem okoliczności pokarmy, które na reklamach tak zmysłowo, koniecznie z zamkniętymi oczami, pochłaniają kobiety, mają zwykle falliczne kształty… ;)

Chlapanie sobie wodą w twarz

Modelki na reklamach nie myją twarzy – one ochlapują je wodą. Najlepiej w dużej ilości, żeby było dynamicznie. Wyobraźcie sobie sprzątanie potem tej wielkiej kałuży w łazience…

Golenie ogolonych nóg

No dobrze, pewnie pomyślicie: no trudno żeby modelka na reklamie pokazywała nieogolone nogi (bądź pachy lub bikini), to przecież niesmaczne, prawda? Może i tak, ale czy golenie ogolonego już ciała nie wygląda zwyczajnie głupio? I co niby ma udowodnić to przesuwanie depilatora po gładkiej skórze?

Wizerunek kobiety w reklamie