kobieta z dwoa macicami screen Facebook

Kobieta z dwiema macicami urodziła bliźniaki. Lekarze mówią, że to cud

Gdy w gabinecie lekarskim usłyszała, że będzie miała bliźnięta, dowiedziała się też, że ma dwie macice. I w obu zagnieździły się zarodki.
/ 27.08.2018 12:04
kobieta z dwoa macicami screen Facebook

Wieść o tym, że jest się w ciąży bliźniaczej, może być szokiem dla niejednej kobiety. Dla Jenniner Ashwood z Wielkiej Brytanii było to tym bardziej niespodzianką, bo przy okazji kobieta dowiedziała się, że ma dwie macice. I w obu zagnieździły się zarodki.

Lekarze mówią, że średnio szanse na takie zjawisko wynoszą raz na 500 milionów. A w Wielkiej Brytanii do tej pory zarejestrowano tylko kilka tego typu przypadków.

Byłam już raz w ciąży i urodziłam, i było to naprawdę proste i bez komplikacji. Ale tym razem moje ciało mnie zaskoczyło. – mówi Jennifer.

„Z mężem dowiedzieliśmy się o tym w 20. tygodniu ciąży. Lekarze mówili, że to cud, bo przy okazji wyszło na jaw wtedy, że mam dwie macice”.

Jennifer z mężem i bliźniętami - Piranem i Poppy (fot: Facebook)

Przypadłość Jennifer sama w sobie nie jest groźna, ale zwiększa ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu. Dlatego przyszła mama bliźniaków była pod specjalną opieką.

Na szczęście wszystko poszło dobrze i na świat przyszły bliźniaki – Piran i Poppy. Jednak dopiero po dwóch tygodniach lekarze wypuścili je do domu – noworodki musiały być leczone z powodu żółtaczki.

Teraz jesteśmy w domu bardzo zajęci z mężem. Od czasu porodu nie spaliśmy za dużo. Ale co robić. Powoli przyzwyczajam się do bycia mamą bliźniąt. To podwójna miłość do przytulania – mówi kobieta.

źródło: Daily Mail

Czytaj też:Czy suchy szampon może doprowadzić do łysienia? Historia tej dziewczyny powinna być przestrogą!WHO ostrzega: Rekordowa liczba zachorowań na odrę. Powód? Nietrudno się domyślić...