Matka postrzeliła dziecko fot. Adobe Stock

Kobieta postrzeliła córkę. Czterolatka walczy o życie w szpitalu w Lublinie

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Brzeziny w województwie lubelskim. Dziecko ma 14 ran postrzałowych.
/ 05.06.2020 08:10
Matka postrzeliła dziecko fot. Adobe Stock

Do tego tragicznego wypadku doszło 3 czerwca br. To właśnie w środowy wieczór kobieta przywiozła postrzelone dziecko do szpitala w pobliskich Rykach. Sytuacja była poważna, lekarze zdecydowali o przetransportowaniu dziecka śmigłowcem LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 

Jak doszło do postrzelenia dziecka?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że matka dziewczynki miała czyścić broń w budynku gospodarczym, najprawdopodobniej była to broń myśliwska gładkolufowa. W tym czasie czterolatka przebywała na podwórku. W pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału. Ucierpiało dziecko i mężczyzna obecny na miejscu wypadku, który pracował w gospodarstwie.

U czterolatki stwierdzono 14 ran postrzałowych od śrutu, natomiast u 27-letniego mężczyzny stwierdzono 8 większych odłamków. Jego obrażenia skoncentrowane były w okolicach kości podudzia, karetką został przetransportowany do szpitala.

Stan dziecka został przez lekarzy określony jako zagrażający życiu. Dziewczynka przeszła operację, ale śrut utkwił także w okolicy serca

Prokuratura prowadzi śledztwo 

O sprawie została powiadomiona policja. Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Jak ustalono, 27-letnia kobieta miała pozwolenie na broń i amunicję, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ojciec dziecka nie był obecny w miejscu wypadku, wykonywał prace polowe.

Źródło: Lublin112

Zobacz więcej informacji:Tragiczny finał poszukiwań 4-latka z BurzcaTen błąd popełnia wielu młodych rodziców. Nigdy tego nie rób!Para youtuberów oddała autystycznego chłopca do adopcji