Dziewczynka wystawia język. fot. Adobe Stock

Kobieta chciała przekłuć 7-letniej córce język. Internauci ją zmiażdżyli

Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się pytanie kobiety, która chciała sprawić prezent swojej córce. Dziewczynka marzyła o kolczyku w języku. Internauci bezlitośnie skrytykowali jej matkę.
Marta Kosakowska / 03.07.2018 10:35
Dziewczynka wystawia język. fot. Adobe Stock

Kobieta poszukiwała w internecie miejsca, w którym mogłaby przekłuć swojej 7-letniej córce język. Dziewczynka chciała mieć kolczyk z perełką. Jej mama poprosiła internautów o polecenie specjalisty, który wykona usługę dobrze i tanio. W odpowiedzi dostała lawinę krytyki.

Kolczyk w języku dla 7-latki

Heja :) Gdzie w Bydgoszczu można iść z 7-letnią córcią na przekłucie języczka? córka upodobała sobie taki kolczyk perełkę, tylko ważne żeby to naprawdę profesjonalista był i żeby było tanio (pisownia oryg.)
- napisała kobieta.

Post z jednej z bydgoskich grup, zamieściła na swoim profilu autorka popularnego bloga parentingowego Ladygugu.pl.

Pewnie będzie wojna, ale ja uważam, że tacy ludzie nie powinni wychowywać dzieci. Bo są niebezpieczni!
- napisała.

Choć nie ma pewności, czy post nie jest zwykłą prowokacją, wpis wywołał gorącą dyskusję. W stronę matki, która chciała spełnić marzenie córki o kolczyku w języku, popłynęła lawina krytyki. Wiele osób nie dowierza w autentyczności wpisu, uważając go za działanie typowe dla internetowego trolla.

- Nie wierzę w to co przeczytałam, normalnie opieka społeczna, to jest okaleczenie dziecka, może to fake.
-  Tę mamuśkę trzeba leczyć, bo jest niebezpieczna dla dziecka. Zgroza.
- Jestem w szoku, myślę, że to fałszywy wpis. Nikt przy zdrowych zmysłach nie okaleczałby własnego dziecka.

Znaleźli się i tacy, którzy zauważyli, że powszechnie przekłuwa się uszy niemowlętom, więc przekłucie języka siedmiolatce to jedynie pójście o krok dalej.

- W sumie jak noworodkom są przekłuwane uszy... brak słów...
- Skoro przekłuwa się uszy niemowlakom i jest to powszechnie spotykane to powyższe pytanie jakoś szczególnie mnie nie dziwi.
- Dla mnie przekłuwanie uszu małym dzieciom również jest absurdem. Tatuaże, kolczyki itp min od 15 -16 r.ż. za pozwoleniem osoby dorosłej
- piszą internauci.

Od jakiego wieku można robić piercing?

W profesjonalnych studiach piercingu przekłucie języka lub innej części ciała można wykonać od 16 roku życia za zgodą rodziców. Zabieg jest bolesny i stresujący. Następuje po nim proces gojenia, który może trwać nawet kilka tygodni.

Piercing, nawet profesjonalnie wykonany, niesie ze sobą ryzyko powikłań i blizn. W przypadku osoby nieletniej, decyzja o piercingu może być podjęta pochopie, ze względu na chwilową modę lub wpływ znajomych. Po kilku latach może okazać, że kolczyk nie jest już modny, a blizna po nim zostanie na całe życie.

Przeczytaj:
Do ciała małej Amelii w nocy przykleił się plaster przeciwbólowy. Dziecko nie żyje
Chciał nazwać dziecko jak sieć supermarketów. Reakcja firmy? Mistrzowska!